Teodo sa minus tri čeka revanš

Revanš se igra 14. marta u Tivtu
Feni Industrija - Teodo, Foto: Ekipa.mk
Ažurirano: 07.03.2017. 20:51h

Košarkaši Teoda poraženi su u Kavardacima u prvom meču četvrtfinala Balkanske lige od Feni Industrije rezultatom 100:97 i sa realnim šansama za prolaz u polufinale čekaju revanš u Tivtu.

Domaćin je vodio u većem dijelu meča, imali su 18 razlike u drugoj četvrtini i 15 poena prednosti nepunih šest minuta prije kraja (90:15), a izabranici Miodraga Kadije furioznom igrom u posljednjoj četvrtini izjednačili na 97:97, košem Vučurovića 16 sekundi prije kraja.

Makedonski tim je trojkom Češkovića sekundu prije kraja stekao tri poena prednosti.

"Kao što smo i očekivali, bilo je izuzetno teško protiv ekipe koja je prva u makedonskom prvenstvu. Ali, mislim da smo večeras odigrali izuzetno, iako smo primili 100 poena od ekipe koja je pogađala trojke bukvalno sa sedam do osam metara. Neće biti lako ni u revanšu, minus tri bismo mogli da nadoknadimo uz pomoć naših navijača koji će, nadam se, znati da prepoznaju najvažniji momenat u istoriji kluba. Plasman u polufinale bi bio kruna sezone", rekao je Kadija.

Najefikasniji u Teodui je bio Miloš Popović sa 25 poena, uz osam skokova, a pratili su ga Stanojević sa 23 i 11 asistencija, te Sajin, Vučurović i Marojević sa po 12 pogodaka.

Revanš je 14. marta.

Feni Industrija - Teodo 100:97 (21:17, 32:26, 19:22, 28:32)

Kavadarci - Sportska dvorana: „Jasmin”. Sudije: Cekov, Manolov (Bugarska), Koči (Albanija).

Feni Industrija: Šarabidze 8 (6-4), Stajić, Petrovski 17, Markovski 6 (1-1), Pajić 5, Nikolovski 7 (1-1), Milkov, Đekić 18 (6-4), Kičev, Češković 39 (4-4).

Teodo: Damjanović 5, Đurišić 6, Kusovac 2, Vučurović 12, Stanojević 23 (8-6), Anđelić, Popović 25 (7-6), Marojević 12, Bakić, Kaluđerović, Sajin 12.