To je bilo pravo finale: Budućnost u finišu pobijedila Mornar i osvojila trofej

Na portalu Vijesti u saradnji sa mnesport.me mogli ste da pratite prenos finala Kupa Crne Gore u košarci između Budućnost Volija i Mornara
78 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.02.2018. 20:05h

Košarkaši Budućnost Volija osvojili su 11. trofej u Kupu Crne Gore - u najboljem finalu u istoriji, Budućnost je savladala Mornar 87:83.

Sjajan meč, pun rezultatskih preokreta i takmičarske tenzije, riješen je u finišu.

U posljednja četiri minuta ušlo se sa rezultatom 77:77, a onda je domaćin finalnog furnira bio mirniji i imao dva raspoložena igrača kada se odlučivalo.

Kajl Gibson i Nemanja Gordić postigli su 11 od 13 posljednjih poena za svoj tim, a Nikola Ivanović sa liinije bacanja riješio dileme pet sekundi prije kraja.

Za najboljeg igrača finalnog turnira proglašen je Zoran Nikolić, centar Budućnost Volija.

Budućnost - Mornar

Četvrta četvrtina

Nikola Ivanović je pet sekundi prije kraja pogodio oba bacanja i riješio sve - 87:83.

Nije gotovo - Rejli-Ros je ubacio trojku 85:83.

Promašio je Nidam trojku, Gibson uhvatio loptu. Fauliran je, pogodio je jedno bacanje - 85:80.

Pogađa Gibson oba bacanja - 84:80. Do kraja 19 sekundi.

Posljednji minut.

Derek Nidam, kao mnogo puta ove sezone pogađa trojku, ali i Gordić uzvraća 82:80.

Mnogo propuštenih napada na obje strane, a seriju promašaja prekida Gordić - 79:77 za Budućnost.

Tri minuta do kraja, neriješeno je...

Kajl Gibson trojka za 77:77.

Namjerna lična greška Ivanovića, Mornar na plus tri 77:74.

Mornar vodi - 73:72, sjajan meč u Morači.

Četvrti faul Zorana Nikolića, isto toliko ima i Kajl Lendri.

Budućnost ponovi vodi - serija 5:0 na startu posljednje četvrtine.

Treća četvrtina

Mornar u posljednju četvrtinu ulazi sa tri poena prednosti - 70:67.

Sjajna napadačka igra Mornara, posebno Mićovića, koji ima 21 poen pred posljednjih 10 minuta.

Četiri lične greške ima Nidam, to je veliki problem za Mornar, koji vodi šest poena razlike 64:58.

Sjajan je Strahinja MIćović sa 19 poena, ali sve bolji i Uroš Luković.

Simultanka Mornara u trećem periodu - Budućnost je za šest minuta postigla svega pet poena, od minus pet barski košarkaši došli su na plus šest (62:56).

Mornar u ritmu - 12:3 serija u trećem periodu i Barani ponovo vode 56;54.

Na trojku Danila Nikolića odgovorio je Luković strahovitim zakucavanjem - 54:52.

Problem za Mornar - Nidam ima tri lične greške.

Prvi poeni u nastavku - Brenis Rejli-Ros - 51:48 za Budućnost.

Nakon prvih 20 minuta, Budućnost vodi 5146 protiv Mornara.

Barani su odlično počeli, vodili do sredine druge četvrtine, kada je Budućnost serijom 15:0 preokrenula.

Najveća prednost branioca trofeja iznosila je devet razlike.

Zoran Nikolić i Strahinja Mićović najefikasniji su igrači u prvom poluvremenu - postigli su po 13 poena.

Druga četvrtina

Nevjerovatna razlika u broju slobodnih bacanja - Budućnost ih je izvela 19, a Mornar pet!

Zoran Nikolić stiže do 12. poena, nakon još jednog dobijenog duela sa Lokovićem - 47:38.

Igra koš za koš u posljednjih nekoliko napada. Zoran Nikolić dva puta bolji u duelu sa Urošem Lukovićem, na drugoj strani Mićović i Nidam po 11 poena.

Ušao je Nidam, Mornar odmah zaigrao bolje - 41:36 za Budućnost.

Odlični Ivanović u drugoj četvrtini, bek Budućnosti je postigao osam poena - 41:32.

Prva osjetnija prednost Budućnosti - 39:32, nakon tri minuta i 20 sekundi igra u drugom periodu.

Konačno poeni Mornara, Pavić je trojkom prekinuo niz Budućnosti 15:0.

Furiozna Budućnost u završnici prvog perioda, 12:0 je napravio Džikićev tim i preokrenuo.

Prva četvrtina

Serija Budućnosti 9:0 i vođstvo domaćina - 27:26, da bi trojkom Seada Šehovića uz zvuk sirene, Budućnost povela 30:26.

Sjajno zakucavanje Ilića, pa poeni sa bacanja i Budućnostn je prišla na četiri razlike.

Trojkama Nidama i Mićovića, Mornar u 8. minutu vodi 26:18

Koševima Nidama i Lukovića, Mornar je vratio vođstvo od osam poena (10:18), na četiri minuta i 40 sekundi prije kraja četvrtine

Budućnost je mini serijom 5:0 (Zoran Nikolić koš i dodatno bacanje i Gibson koš) smanjila na 8:12

Prvi tajm-aut na meču mora da traži trener Budućnosti Aleksandar Džikić, jer Mornar vodi 12:3, nakon nepuna tri minuta igre (Luković je uspješno realizovao dva posljednja napada, nakon što je Zoran Nikolić pogodio jedno od dva slobodna bacanja)

Nakon nepuna dva minuta, Mornar je poveo 8:2. Nidam je otvorio meč trojkom i dodatnim slobodnim bacanjem, jer je bio fauliran, a nakon koša Ilića, dva puta je koš pogodio Mićović

Od 19 sati u "Morači" počinje finale Kupa Crne Gore između Budućnost Volija i Mornara.

Budućnost je u polufinalu bila bolja od Lovćena, dok je Mornar porazio Sutjesku.

Podgoričani samo jednom nijesu osvojili Kup, 2013. godine (Sutjeska je osvojila pehar), dok Mornar nikada nije osvojio trofej u naionalnom kupu.

Na portalu Vijesti u saradnji sa mnesport.me možete pratiti prenos finala Kupa Crne Gore u košarci između Budućnost Volija i Mornara.