Tri pobjede domaćina, Mornar slavio u Budvi

Mornar, Lovćen, Sutjeska i Teodo ostvarili su pobjede u utakmicama 12. kola Erste košarkaške lige.
Ažurirano: 21.01.2012. 22:40h

Mornar, Lovćen, Sutjeska i Teodo ostvarili su pobjede u utakmicama 12. kola Erste košarkaške lige. Meč između Podgorice i Ulcinja odložen je zbog učešća Podgorice na Memorijalnom turniru "Milosav Mićo Žugić" u Baru.

Mornar je u Budvi ostvario 11. pobjedu, iako je Mogren na poluvremenu imao pet poena prednosti. Ovom pobjedom Barani su zadržali sigurnu prednost u odnosu na najbliže pratioce.

“Fenjeraš” iz Herceg Novog nije uspio ni da zaprijeti Lovćenu, koji je stigao do osme pobjede ove sezone. Cetinjani su od starta poveli i jasno stavili do znanja ABS Primorju da nema šta da traži. Već na odmoru ekipa Dragana Radovića je imala dvocifrenu prednost (35:25), koju su u trećoj dionici povećali.

Odličnom igrom u prvih 10 minuta (28:15), Teodo je osigurao pobjedu protiv Jedinstva. Bez obzira na visoku prednost, Tivćani su nastavili u jakom ritmu i Bjelopoljce ispratili kući sa minusom od 30 poena.

Košarkaši Sutjeske deklasirali su Danilovgrad koji ni u jednom trenutku nije bio dostojan rival. Izabranici Dušana Dubljevića od samog starta uspostavili su kontrolu i kao rezulat takvog odnosa konstantno su uvećavali prednost. Nikšićani su naročito bili superiorni u prvom poluvremenu, dok su u nastavku održavali stečenu prednost.

Mornar je lider sa 23 boda, tri više od Lovćena i Sutjeske. Teodo i Mogren u dosadašnjem dijelu takmičenja osvojili su po 18, a Podgorica sa utakmicom manje 17 bodova. Ulcinj uz utakmicu manje ima 16 bodova, koliko je osvojilo i Jedinstvo, a na posljednja dva mjesta su Danilovgrad sa 15 i ABS Primorje sa 14.

U narednom, 13. kolu koje se igra narednog vikenda sastaće se Lovćen – Podgorica, ABS Primorje – Sutjeska, Danilovgrad – Teodo, Jedinstvo – Mogren i Mornar – Ulcinj.

Mogren – Mornar 66:75

Budva - Dvorana: ,,Rea”. Gledalaca: 100. Sudije: O. Jokić (PG), B.Raičević (BP) i I. Janjušević (NK). Rezultati po četvrtinama: 14:22, 19:16, 20:17, 13:20.

Mogren: Fatić 5, Seferović 6, Milatović, Manojlović, Eraković, Vučurović 25, Šestović 6, Osmajić 9, Maričić 2, Suša 13, Mazalica, Reljić.

Mornar: Pajović, Damjanović, Sarajlija 8, Miković 2, Ivanović, Akem 17, Jelenić 13, Radosavljević 9, Milošević 6, Pavić 8, Vujošević, Barović 12.

Lovćen - ABS Primorje 72:59

Cetinje - Dvorana: SC ,,Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: M. Koljenšić i E. Kajević (PG) i G. Vojinović (NK). Rezultati po četvrtinama: 18:11, 17:14, 17:9, 20:25.

Lovćen: Stojanović 3, Đoković 14, S. Latković 2, Milošević 5, Pavlićević 5, Vrbica 9, Borilović, Koprivica, Lopičić 24, Zejak 4, Milić, M. Latković 6.

ABS Primorje: S.Arapović 2, G.Bulatović 17, Misinezović, D.Arapović, Krovokapić 2, Devrnja 4, M.Bulatović 4, Kovačević 15, Radak 10, Baćović 5, Brajović, Savić.

Teodo – Jedinstvo 102:72

Tivat - Dvorana: ,,Župa”. Gledalaca: 100. Sudije: M. Kaludjerović (NK), M. Muhadinović i V.Turčinović (CT). Rezultati po četvrtinama: 28:15, 23:16, 27:18, 24:23.

Teodo: Mijović 6, Danilović 2, Radulović 19 (9-11), Pekić 9, Čalić 6 (2-3), Bošković 11 (2-6), Subotić 9 (1-2), Rondović 19 (3-4), Staničić, Ljujić 4, Milošević 14, Lučić 3.

Jedinstvo: Radović, Musović 9 (5-5), Kovačević 6 (4-4), Mijić 15 (6-8), Ljujić 2, Omerović 4 (3-2), Babača 20, Tičević, Knežević 13 (1-4), Nišavić, Rajović, Leković 3 (3-4).

Sutjeska – Danilovgrad 94:64

Nikšić - Gradska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Šanjević (Podgorica), Lakićević (Budva), Kostić (Ulcinj). Rezultat po četvrtinama: 25:17, 31:17, 17:15 , 21:15.

Sutjeska: Kovač 4, Zarubica 4, Vranješ 26, Jovanović 6, Grabovica 4, Popović 16, Kuveljić 16, Jocović 7, Krivokapić, Milosev 3, Vukotić., Pejović 8.

Danilovgrad: Ratković 16, Jovović 8, Baletić 4, Novaković., Đerković, Stojanović, Kunjić 2, Radonjić, Ademović 2, Cebalović 9, Patković 23.