Novom pravilu da svaka ekipa mora da ima bar tri igrača do 19 godina, od kojih će u svakom trenutku jedan biti na parketu, Mornar se bolje prilagodio...
59 pregleda 0 komentar(a)
Miodrag Kadija, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 16.01.2011. 18:04h

Osam utakmica, u kojima na svom terenu nisu osjetili gorčinu poraza, vezali su košarkaši Lovćena, ali su u derbiju sa Mornarom poklekli (88:82). Novom pravilu da svaka ekipa mora da ima bar tri igrača do 19 godina, od kojih će u svakom trenutku jedan biti na parketu, Mornar se bolje prilagodio... Barani su vodili od starta, a u 8. minutu imali isto toliko poena prednosti (21:13). Pokušali su Cetinjani da dođu do svoje igre, ali bez uspjeha. Na odmor su gosti otišli sa opipljivih 44:37. Odlična igra Mornara i u nastavku meča, koja im je u 28. minutu donijela najveću prednost - 63:45. Tada su se probudili izabranici Miodraga Kadije, prave seriju 23:5 i u 33. minutu stižu do izjednačenja (68:68). Mornar se oporavio i stigao do 75:68, ali se ni Cetinjani nisu predavali i poenima Vladimira Boričića 50 sekundi prije kraja prišli na minus jedan (83:82). Nikola Ivanović je tada, ispostavilo se, postigao poene za trijumf...

Lovćen - Mornar 82:88 Cetinje - Dvorana SC „Lovćen”. Gledalaca: 400. Sudije: Dragojević, Šundić, Koljenšić (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 20:23, 17:21, 18:19, 27:25. Lovćen: Stojanović 7, Latković 1, Boričić 20, Milošević 15, Pavlićević 10, Vučurović, Martinić 10, Lopičić 5, Koprivica 6, Todorović 6, Popović, Mijatović 2. Mornar: Pešić 2, Damjanović, Sarajlija 13, Radović 19, Miković, Ljujić 20, Jelenić, Ljubojević 14, Gagić 2, Vujošević 6, Ivanović 12, Perović.

U utakmici sa puno preokreta, Jedinstva je zahvaljujući većoj koncentraciji na samom kraju meča ostvarila pobjedu protiv ABS Primorja (69:66). Domaći su krenuli odlično i u prvoj četvrtini izgledali superiono, što je rezultovalo i predonšću od 20:6.

Međutim, u drugom periodu gosti su zahvaljujući vezanim trojkama Admira Babače preokrenuli na 32:29, da bi poslije poluvremena inicijativu opet preuzela ekipa ABS Primorja, koja je u posljednju četvrtinu ušla sa plus četiri. Novljani su prednost držali do minut prije kraja, ali su zbog sopstvenih grešaka i preciznosti košarkaša Jedinstva, bodovi otišli u Bijelo Polje.

ABS Primorje - Jedisntvo 66:69 Herceg Novi - Dvorana SC „Igalo”. Gledalaca: 50. Sudije: Savović, Popović (Podgorica), Muhadinović (Cetinje). Rezultat po četvrtinama: 23:13, 6:19, 19:12, 18:25. ABS Primorje: S. Arapović, Đoković 14, Misinezović, D. Arapović, Stojanović 2, Popović 16, Bulatović 8, Medić 4, Kovačević 5, Zejak 17, Savić, Torbica. Jedinstvo: Kovačević, Musović, Korać 14, Miljić, Šekularac 4, Omerović 10, Babača 18, Medenica, Petrović, Grdinić, Milošev 9, Ljujić 14.