Trofej za Budućnost Voli

87 pregleda 6 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.09.2015. 21:00h

Budućnost Voli je pobjednik trećeg Memorijala „Ljubo Jovanović” u čast tragično preminulog košarkaša.

Podgoričani su u finalu u Nikšiću savladali domaću Sutjesku.

Start meča pripao je gostima, koji su poveli 6:0, ali je uslijedio odgovor domaćina u vidi seriju 7:0 i prednost su čuvali do kraja prvog poluvremena.

Sredinom druge dionice imali su i plus 10 (37:27), ali je nakon minuta odmora Igora Jovovića uslijedila reakcija njegovih igrača, prišli su na 37:36, odnosno na 43:42, koliko je bilo nakon prvih 20 minuta.

U nastavku meča, Sutjeska je čuvala prednost do posljednjih trenutaka treće perioda, kada je Sead Šehović pogodio za 58:60.

Ključnu prednost Podgoričani su ostvarili u 38. minutu, kada je Aleks Marić presjekao napad Sutjeske, a potom efektno zakucao za 66:76 i rutinski završetak meča.

„Dobra košarka je viđena u ova dva dana i čestitam igračima na osvojenom trofeju, iako nije bilo zvanično takmičenje. Moram da kažem da nisam zadovoljan kako igramo, evidentna je problematika manjka igrača kroz pripreme, jer ne izgledamo uigrano kako treba za ovaj period. Dosta improvizujemo, neki igrači ne igraju na svojim pozicijama, primorani su tu da igraju zbog male rotacije. Raduje me da imamo energiju i motiva”, rekao je Igor Jovović, trener Podgoričana.

Suad Šehović je bio najefikansiji na meču sa 19 poena, a 18 je dao Marić.

Australijanac je izabran za najboljeg igrača turnira.

U domaćem timu, najefikasniji je bio Radosav Spasojević (14).

Treće mjesto osvojio je Teodo pobjedom nad Lovćenom (69:67).

Sutjeska - Budućnost Voli 72:83 (27:20, 16:22, 15:18, 14:23)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 1.000. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Rutešić (Nikšić), Radulović (Podgorica).

Sutjeska: Kovač, Čvorović, Žižić 1, Vranješ 9, Albijanić 5, Šalić 6, Mugoša 10, Korać 2, Pavlićević 10, Kruščić 12, Spasojević 14, Ćalasan 3.

Budućnost Voli: Su. Šehović 19, Jaramaz 4, Se. Šehović 15, Čarapić, Kuk 10, Rikić, Divo 9, Marić 18, Radunović 2, Ilić 6.