Ubjedljiv poraz Mornara od Cedevite

67 pregleda 0 komentar(a)
Nemanja Vranješ i Radoje Vujošević, Cedevita - Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 18.11.2017. 21:58h

Košarkaši Mornara doživjeli su peti poraz u regionalnom takmičenju, nijesu bili ni blizu iznenađenja u Zagrebu, pa je Cedevita opravdala ulogu favorita pobedom od 99:74 (23:19, 23:17, 32:22, 21:16), u utakmici 9. kola ABA lige.

Hrvatski predstavnik je stigao do šestog trijumfa u ligi, a pobjedu protiv Barana je osigurao u trećoj četvrtini, koju je dobio 11 razlike.

Mornar je u prve dvije četvrtine koliko-toliko držao priključak, iako nije vodio nijednom tokom meča.

Cedevita je krenula jako, povela je 7:1 (3. minut), vodila je i 17:10, ali su gosti uspjeli da uhvate priključak na minut i 16 sekundi prije kraja dionice (19:18). Hrvatski tim je do kraja četvrtine uvećao prednost na četiri poena.

U 12. minutu Cedevita je prvi put na meču stigla do dvocifrene prednosti (29:19), Mornar je u 15. minutu prepolovio zaostatak (33:29), ali je domaćin na poluvremenu ponovo imao 10 poena prednosti (46:36).

Sve je odlučeno u trećoj dionici, na kraju koje je prednost Cedevite stigla do 20 razlike (78:58), a u posljednjoj četvrtini je ta razlika samo rasla do konačnih 25 razlike...

U barskom timu istakli su se Brendis Rejeli Ros sa 17, Uroš Luković sa 14 i Strahinja Mićović sa 13 poena.

Junak trijumfa domaćina bio je Džanan Musa sa 35 poena, uz pet skokova, te po tri asistencije i ukradene lopte, i indeksom korisnosti - 46. Roko Leni Ukić je dodao 15 poena, dok su po 10 poena upisali Kris Entoni Džonson i Andrija Stipanović.

Kompletnu statistiku možete vidjeti OVDJE.

Mornar i u 10. kolu, 3. decembra, igra sa zagrebačkim timom, u "Topolici" dočekuje Cibonu.