Ukrajina na korak do osmine finala

Ukrajincima će za prolaz među 16 najboljih najvjerovatnije trebati još jedna jedna pobjeda iz preostala dva meča
Ukrajina, Foto: FIBA
Ažurirano: 02.09.2014. 22:25h

Ukrajina je pokazala da nije slučajno igrala u četvrtfinalu Evropskog prvenstva prošle godine u Sloveniji. Ekipa Majka Fratela je iznenadila Tursku i napravila veliki korak ka osmini finala.

Utakmica je bila veoma nervozna sa obje strane, a Ukrajinci su trijumf osigurali minut i po prije kraja, kada je Igor Zajcev pogodio za nedostižnih 59:52. Aleksandar Mišula je u pobjedničkom timu dao 19 poena (trojke 8-5), a Zajcev 12.

Kod selekcije Turske, najbolji su bili Omer Ašik (16, 20 skokova) i Emir Preldžić (14, sedam uhvaćenih lopti).

"Znali smo da moramo da dobijemo ovu utakmicu, dali smo sve od sebe i na kraju slavili. Timski smo odigrali dobro, posebno u odbrani u završnici, što je na kraju i presudilo", istakao je Mišula.

Litvanija je lako izašla na kraj u prethodna dva meča sa Meksikom i Angolom, ali je na prvom ozbiljnijem ispitu pala. Izgubila je od Australije, koja je pitanje pobjednika riješila već nakon prvih 20 minuta kada je stigla do 19 poena viška (47:28).

Bek Makabija Džoe Ingls je predvodio Australijance sa 18 poena, a na drugoj strani se istakao Reinaldis Seibutis (21).

"Odigrali smo najbolje u dosadašnjem dijelu šampionata. Odbrana je bila odlična protiv izrazito napadačke ekipe, napad tečan i nadam se da ćemo nastaviti u istom stilu - bio je zadovoljan Andrej Lemanis, selektor Australije.

Južna Koreja je parirala Sloveniji u prvom poluvremenu, a onda su Goran Dragić i drugovi za četiri minuta u nastavku napravili seriju 21:4, odlijepili se i rutinski meč priveli kraju. Goran Dragić je na kraju upisao 22 poena uz četiri asistencije, a Domen Lorbek 14. Sunhjunk Kim (12) je bio jedini dvocifrenu u sastavu Južne Koreje.

Amerika je rutinski odradila posao protiv Novog Zelanda. Sve je riješeno do poluvremena (57:35) uz atraktivnu igru izabranika Majka Kšiševskog.