Ulcinj preokretom u posljednjoj četvrtini do pobjede u Tivtu

1 komentar(a)
KK Ulcinj, Foto: KK Ulcinj
Ažurirano: 03.03.2018. 20:20h

Preokretom u posljednjoj četvrtini, Ulcinj je dobio dobio derbi u Tivtu protiv Teoda sa 83:73, i drugi put dobio međusobni duel (kod kuće se slavio 81:80).

Ulcinjani su i dalje lideri sa 11 pobjeda i dva poraza, dok je Teodo upisao četvrti poraz.

Tivćani su vodili na poluvremenu 49:41, domaćin je vodio i uoči posljednje dionice (65:61), ali su gosti bili bolji u posljednjih 10 minuta (22:8).

Prevagu u korist gostiju donio je Amerikanac Ramejn Grifin, pojačanje za Superligu, jer je ubacio 21 poen, a imao je po četiri asistencije i skoka. Pobjedi su doprinijeli i Marko Perović sa 18 poena, odnosno Kejsi Šeferd koji je meč završio sa 13 poena i sedam asistencija.

Teodo su od poraza pokušali da spasu Robert Abramović sa 14, Miloš Popović sa 13 i Filip Bakić sa 12 poena.

Mnogo teže nego što se očekivalo, Lovćen je opravdao ulogu favorita u Bijelom Polju protiv Jedinstva (79:71), za 11. trijumf u ligi.

Cetinjani su trijumf osigurali tek u posljednjoj dionici, koju su dobili 25:13.

Aleksa Popović je ubacio 21 poen, Ivan Jelenić 16. Mihailo Radunović 15 poena. Kod Jedinstva najefikasniji su bili Elvis Čekić sa 24 i Arso Leković sa 15 poena.

I Sutjeska je opravdala ulogu favorita u gostima protiv Danilovgrada sa 73:62. Najefikasniji u sastavu Sutjeske bili su Nikola Rondović sa 15, dok su po 14 poena postigli Boris Lalović i Nikola Pavličević.

U ekipi Danilovgrada bolji od ostalih bili su Nikola Lalić sa 20 i Dragoje Đoković sa 18 poena.