Ulcinj savladao Lovćen

Prva četvrtina izgleda da je bila kobna za Cetinjane. Gosti iz Ulcinja odlično su počeli utakmicu i iznenadili košarkaše Lovćena.
Ažurirano: 23.04.2011. 20:59h

Prva četvrtina izgleda da je bila kobna za Cetinjane. Gosti iz Ulcinja odlično su počeli utakmicu i iznenadili košarkaše Lovćena. Serijom 13:0 u 9. minutu, Ulcinj je došao do plus 10 (22:12) i stečenu prednost održao do kraja druge četvrtine, iako su se domaći primakli na minus pet poena (36:31).

Treća dionica je bila i najznamiljivija za gledanje, jer se igralo koš za koš. Gosti su i dalje održavali prednost do 28. minuta, kada je Lovćen izjednačio (55:55). U posljednjoj četvrtini obje ekipe pokazale su sličnu igru i smjenjivale se u vođstvu, pa je i neizvjesnost nastavljena. Ipak, domaći nijesu iskoristili šut za pobjedu, Goran Martinić je dugo držao loptu, a Damjan Kandić promašio trojku u posljednjim sekundama, tako da su Ulcinjani sasvim zasluženo odnijeli bodove sa Cetinja.

Lovćen - Ulcinj 73:75 (15:24, 21:17, 19:14, 18:20)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 200. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Rutešić (Nikšić), Savović (Podgorica).

Lovćen: Stojanović, Latković, Boričić 5, Pavlićević 6, Vučurović 13, Martinić 7, Jevđić 10, Lopičić 12, Kandić 12, Koprivica, Todorović 4, Mijatović 4.

Ulcinj: Latković, Đurišić 14, Tepavčević 12, Milošević 15, Radulović 4, Đurković 12, Jeftić 2, Mijović 12, Mijailović 4, Klikovac, Mihailović, Krstović.