Ulcinju prijala drama

Dvije pobjede domaćina i jedan trijumf gostiju, bilans je na tri utakmice Prve muške lige košarkaša. Uspješni na svom parketu bili Teodo i Ulcinj, dok je Mogren slavio u Bijelom Polju.
Ažurirano: 05.03.2011. 22:41h

Dvije pobjede domaćina i jedan trijumf gostiju, bilans je na tri utakmice Prve muške lige košarkaša. Uspješni na svom parketu bili su Teodo i Ulcinj, dok je Mogren slavio u Bijelom Polju.

Dramatična utakmica igrana je u Ulcinju, sa dva različita poluvremena. U prvom je domaći tim kontrolisao dešavanja na terenu i stigao do 22 poena viška (55:33). Zadovoljni visokom prednošću, Ulcinjani su se u nastavku opustili, što su Novljani iskoristili, uhvatili rezultatski priključak i bili na korak od trijumfa. Međutim, Miloš Đurišić je pogodio i otišlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta gosti su opet bili bliži trijumfu, ali je Milan Latković donio pobjedu svom timu dvije sekunde prije kraja.

Odličnom igrom u prvih 30 minuta, kada je stigao do 22 poena prednosti (71:49), Teodo je osigurao pobjedu. U posljednjoj četvrtini u kojoj je na terenu bila, uslovno rečeno, druga petorka domaćina, Danilovgrad je preuzeo kontrolu igre, ali bilo je to premalo da se napravi preokret.

Zahvaljujući požrtvovanijoj igri, Mogren je napravio iznenađenje i savladao Jedinstvo. Budvani su dobro otvorili meč i nakon prvog perioda vodili sa 21:14, a prednost su sačuvali do odlaska na odmor (32:28). U nastavku Bjelopoljci su zaigrali agresivnije i stigli do preokreta, ali su u finišu gosti bili bolji i došli su do trijumfa.

U ponedjeljak se sastaju Mornar - Gorštak (18). U ovom kolu slobodan Lovćen.

Teodo - Danilovgrad 82:81 (23:9, 23:25, 25:15, 11:32)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 300. Sudije: Vojinović (Nikšić), Lakićević (Budva), Kostić (Cetinje).

Teodo: Lučić, Bulatović 5, Radonjić, Lazović 4, Božović, Manojlović, Pekić 5, Bulajić 17, Subotić 14, Seferović 19, Mandić 15, Rajović 3.

Danilovgrad: Jovović 14, V. Jovanović, Đerković, Antović, Skendžić, Milatović 12, Vuković, Ž. Jovanović 14, Sekulić, Mrdak 11, Bijelić 22, Luteršek 8.

Ulcinj - ABS Primorje 93:92 (29:18, 26:15, 16:22, 12:28, 10:9)

Ulcinj - Dvorana: SC “Gimnazija”. Gledalaca: 500. Sudije: N. Lepetić (Herceg Novi), Kaluđerović (Nikšić), Kićović (Bar).

Ulcinj: Latković 12, Đurišić 27, Tepavčević 9, Milošević 4, Radulović 10, Šibalić 12, Đurković 6, Jeftić 4, Klikovac, Mijović, Mihailović 8, Krstović.

ABS Primorje: S. Arapović 10, Đoković 8, Misinezović, D. Arapović 2, Popović 30, Bulatović 11, Kovačević 7, Zejak 24, Brajović, Savić.

Jedinstvo – Mogren 60:66 (14:21, 14:11, 18:15, 14:19)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 200. Sudije: Šundić, Koljenšić, Savović (Podgorica).

Jedinstvo: Kovačević 4, Tičević, Korać 19, Miljić, Damjanović, Omerović 4, Babača 12, Medenica 4, Petrović 8, Grdinić, Milošev 2, Ljuić 7.

Mogren: Fatić 4, Kunjić 16, Andrić, Krivokapić, Kadić 10, Dovadžija 11, Radulović 19, Kovačević, Sekulović 3, Osmajić 3, Mazalica.