Budućnost ispustila +17, Vilijams na kraju nadvisio Kola

Budućnost ima tri trijumfa, sva tri u Morači, a doživjela je svih sedam poraza u gostima
6910 pregleda 63 komentar(a)
Erl Klark u duelu sa Bartelom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 28.12.2018. 20:18h

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Bajerna iz Minhena sa 93:88 u 15. kolu Evrolige.

Budućnost je u jednom trenutku imala i +17, ali na kraju je tim iz Minhena ipak odnio pobjedu.

Najefikasniji kod šampiona Aba lige bio je Noris Kol sa 27 poena, dok je kod pobjednika Derik Vilijams postigao 21 poen.

Tok meča:

Noris Kol postavlja konačnih 93:88.

Đedović postiže jedno slobodno bacanje za 93:86.

Bitadze smanjuje na 92:86.

Đedović je pogodio uz faul Gordića i iskoristio dodatno slobodno vacanje - 92:84.

Gordiću je dosuđena nesportska lična greška, Martel je pogodio oba bacanja za 89:84.

Poenima Gordića i Bitadzea, Budućnost je smanjila na 87:84, dva minuta do kraja.

Vilijams zakucava - 87:80, 3,44 do kraja.

Bartel nosi Bajern u posljednjoj četvrtini - 85:80 za Bajern.

Kol ima 25 poena, Bajern 12 trojki - 81:78 za domaćina.

Trojka Amajza, raspucani Bavarci - 78:74, a Danilo Bartel - 81:76.

Vilijams ima 19 poena, 4/4 za tri...

Druga trojka Vilijamsa zaredom - vodi Bajern, 73:72.

Najmerna lična greška Nikolića, pogađa Dangubič dva bacanja, a Vilijams trojku - 70:72.

Gordić je ukrao loptu i zakucao - 65:72.

Bajern je uhvatio šuterski ritam, smanjio na pet razlike - 70:65 vodi Budućnost.

Treća četvrtina

Četvrta trojka Brejdona Hobsa u trećoj četvrtini, trojka zatim Danila Nikolića - 65:70.

Važna trojka Popovića - 60:65.

Samo dva poena prednosti - 60:62, nakon trojke Dangubića. Krenuo je šut Bavarce...

Noris Kol ima 21 poen, a Hobs pogađa treću trojku, zatim zakucava Vilijams - 57:62.

Dvije vezane trojke Hobsa - 50:57, Bajern se vraća, ali Noris Kol na drugoj strani čuva zalihu - 52:62.

Trojka Lučića - 42:55.

Tri briljantne blokade Bitadzea - 38:53.

Kol iz kontre, asistencija Džeksona - 38:51.

Minut i po bez koša...

Sjajno poluvrijeme u Minhanu i 11 poena prednosti za Budućnosti.

Bilo je i 17...

Sjajan debi Norisa Kola - 10 poena i četiri asistencije, još jedan debitant Goga Bitadze ima devet...

Cijela ekipa djeluje sigurno, samouvjereno...

Druga četvrtina

Na trojku Vilijamsa, uzvraća Erl Klark - 33:47.

Trojka za Bajern - Vilijams, prva za domaći tim, 28:42.

Poeni Gordića - 23:40, zatim asistencija i zakucavanje Omića - 25:42.

Nova asistencija Kola za Bitadzea - 21:38. Bitadze ima devet poena i četiri skoka.

Osam poena, tri asistencije Norisa Kola - 20:35.

10:0 serija Budućnosti, prekida je Peteri Koponen 20:31.

Trojka Danila Nikolića, pa još jednom sjajan Bitadze, sada iz ofanzivnog skoka, a sjajnu seriju je završio Nikolić iz kontre - 18:29.

Bartel pogađa - 16:21.

Budućnost ima sedam poena prednosti nakon prvih 10 minuta. Odličan drugi dio prve četvrtine, dobar debi Kola i Bitadzea.

Prva četvrtina

Prvi poeni Kola u Evroligi - 14:21.

Od pet bacanja, Bitadze i Koti Klark su pogodili dva - 12:19.

Prva akcija Norisa Kola i Goge Bitadzea završena je košem Gruzijca, uz faul Bartela - 10:17.

Dobar dio igre Budućnosti - mnogo promašaja Bajerna, 10:14.

Leon Radošević ima četiri poena, na drugoj strani četiri vezana Džeksona - 8:10.

Druga trojka - Erl Klark, 6:6.

Lučić sa linije bacanja za 2:0, Šehović pogađa trojku iz ugla - 2:3.

Košarkaši Budućnost Volija od 20 i 30 gostuju Bajernu u meču 15. kola Evrolige.

Težak zadatak za "plave" da prekinu niz poraza - tri na evropskoj i dva na domaćoj sceni.

Bajern je kvalitetan tim, na klupi ima Dejana Radonjića, bori se za plej-of. Trenutno je na osmom mjestu, sa skorom od po sedam pobjeda i poraza.

Budućnost ima tri trijumfa, sva tri u Morači, a doživjela je svih šest poraza u gostima.

U gostujućem timu debitovaće Noris Kol, najzvučnije ime koje je ikada došlo u crnogorsku košarku.