Sa meča Budućnost Voli - Mornar, Foto: Savo Prelević

Budućnost Voli
Mornar
27:18, 22:12, 21:33
Dvorana Morača. Sudije: Damir Javor, Marko Juras, Ivan Stefanović
Budućnost je pobijedila Mornar 93:88 u 20. kolu ABA lige i obezbijedila drugo mjesto u plej-ofu.
Mornaru ostaje da se u posljednja dva kola bori za mjesto među četiri najbolje ekipe.
U crnogorskom derbiju, Budućnost je dominirala u prvom poluvremenu i do sredine treće četvrtine.
Domaćin je imao 24 poena prednosti, da bi gosti u nastavku pokazali koliko su opasni.
U prvom dijelu Mornar je pogodio dvije trojke iz 12 pokušaja, u nastavku čak 11.
U jednom trenutku gosti su prišli na minus tri, ali su Kobs, Martin i Kilpatrik riješili meč.
Kobs je bio najbolji igrač meča sa 20 poena i deset asistencija. Martin je upisao 21 poen, Kilpatrik 16.
U timu Mornara 16 poena Volera, koji je igrao samo 15 minuta i pogodio svih pet trojki.
Isti skor je imao i Nidam.
Još jednom Voler za tri, i to uz faul - 92:88.
Voler za tri, 91:84, 50 sekundi do kraja.
Kilaptrik pogađa treću trojku - 91:81, da li je derbi riješen.
Posljednja dva minuta.
Kobs i Martin drže Budućnost - zakucavanje Martina iz pika, pa blokada u odbrani, 88:81.
Pogađa i Kobs, opet za deset razlike - 86:76, a uzvraća Heris i to za tri - 86:79.
Serija Budućnosti 7:0, za plus deset 84:74, ali brzo vraća Pulen - 84:76.
Poeni Martina iz ofanzivnog skoka uz faul Herisa - 83:74.
Trojka Kilpatrika u važnom momentu za Budućnost, pa promašaj Vranješa na drugoj strani - 80:74.
Još jednom Vajthed - sada trojka i samo minus tri - 77:74.
Ponovo Vajthed, šest poena u nizu - 77:71, šest minuta do kraja.
Vajthed je raspoložen u Mornaru, dva efektna prodora, a Danilo Nikolić drži goste na odstojanu - 77:69.
Kobs je preuzeo odgovornost, poeni uz faul Volera - 74:65.
Pulen iz prodora, 70:65.
Mornar je gubio 22 razlike početkom trećeg perioda, a onda je krenula dalekometna paljba - čak sedam trojki iz deset pokušaja ubacili su gosti za 10 minuta i smanjili na samo minus sedam uoči posljednjeg perioda, 70:63.
Raspucani Mornar, sedma trojka u trećoj četvrtini, samo sedam razlike za Budućnost, a bilo je 22 - 70:63.
Šest trojki iz osam šuteva pogodili su barski igrači u 3. četvrtini, tri je ubacio Voler.
Opet Voler za tri - 65:53. I još jednom - 68:58. Na drugoj strani Kilpatrik, 70:58.
Još jedna trojka gostiju, opet uz faul - precizan Sead Šehović, Mornar na samo minus 13 - 63:50.
Pet minuta do kraja trećeg perioda.
Mornar bolje šutira - trojka Volera, treća za goste u trećoj četvrtini, ali Kilpatrik uzvraća uz faul - 63:46.
Trojka Nidama, pa ukradena lopta i polaganje - 58:43. Tajm-aut Budućnost.
Bjelica pogađa trojku uz faul Martina (četvrti), koristi i dodatno bacanje - 56:38.
Budućnost održava 20 razlike, Pulen ne može da pogodi ništa - 0 od 5 iz igre.
Počelo je 2. poluvrijeme, poenom Martina sa linije bacanja - 50:30.
Budućnost vodi 49:30 nakon 20 minuta.
Potpuna dominacija domaćina, koji sjajno šutira - 15 od 18 za dva, pet od 11 za tri.
Mornar ukupno 25 odsto iz igre - 7 od 23 za dva, 2 od 12 za tri.
Takođe, Barani loši sa linije bacanja (10-17).
Budućnost je imala i 24 poena prednosti.
Martin najefikasniji sa 11 poena, Kobs ima devet uz pet asistencija.
U Mornaru sedam poena Bjelice.
Prvi poeni Pulena, dva minuta prije kraja poluvremena i to sa linije bacanja, 49:27.
Potpuna dominacija Budućnosti - 49:25.
Popović se sjajno snašao na isteku napada - "odigrao" je od leđa Herisa, pogodio uz faul - 47:25.
Budućnost na plus 22, 44:22, smanjio je Markota trojkom - 44:25.
Dva bacanja Mejersa za 38:21, pa Ilić iz teške pozicije - 40:21.
Šest poena ima Mejers, odlična rola Letonca - 36:21.
Sedam ofanzivnih skokova ima Mornar, zbog toga su "samo" na minus 13.
Nova trojka Budućnosti, prva Ivanovića - 34:21.
Markota, uz faul nakon ofanzivnog skoka - 31:21.
Odlična saradnja Kobsa i Mejersa, četvrti poen Letonca, pa nova asistencija Kobsa i polaganje Šehovića - 31:18.
Raspoložena Budućnost u napadu i devet poena prednosti nakon 10 minuta.
"Plavi" su pogodili 11 od 15 šuteva, ubacili četiri trojke.
Trojka Kilpatrika, četvrta Budućnosti - 23:14.
Hant je promašio tri zicera za Mornar, Bjelica ispravlja sve - 18:14.
Dvije vezane trojke - Nikolić, pa Nidam, 16:12.
Bjelica drži Mornar - 10:7, ali stiže druga trojka domaćin, Kobs za 13:7.
Sjajno zakucavanje Martina, već sedam poena za Amerikanca.
Trojka Danila Nikolića za 8:2, uzvraća Bjelica uz faul - 8:5.
Novi poeni Martina, i to uz faul - 5:2.
Poeni Nidama za 0:2, pa Martina na drugoj strani - 2:2.
Počeo je meč.
Košarkaši Budućnost Volija i Mornara odigraće crnogorski derbi u ABA ligi.
Biće to duel za plej-of.
Budućnost bi pobjedom obezbijedila i plasman među četiri najbolja tima, ali i prednost domaćeg terena.
Mornar se, s druge strane, bori za poziciju četiri, sa Cedevitom Olimpijom i Primorskom, a ako Barani slave u Morači biće na korak od mjesta u doigravanju.
Oni uz meč manje imaju isti broj pobjeda (12) kao dva rivala, a jednu manje od Crvene zvezde.
Budućnost nakon 19 mečeva ima skor 14-5.