Ubjedljiv poraz Crne Gore u Francuskoj: 30 minuta borbe i deset minuta blokade za minus 19

Crna Gora u 1. kolu bolja od Velike Britanije, Francuska poražena od Njemačke
21868 pregleda 32 komentar(a)
Petar Popović
Ažurirano: 25.02.2020. 19:09h

Pratite live blog meča Francuska - Crna Gora.

85
:
66
Francuska
Crna Gora
18:12, 22:26, 20:16
Mujeron Le Kaptif - Dvorana Vendespace. Sudije: Marijus Ciulin (Rumunija), Tomas Jasevičijus (Litvanija), Vencislav Velikov (Bugarska).
Ubjedljiv poraz košarkaša Crne Gore od Francuske u drugom kolu grupe G kvalifikacija za Eurobasket - 85:66.
"Crveni" su se borili 30 minuta, imali i uspone i padove, da bi u posljednjoj četvrtini izgubili sve.
Od rezultata 62:59 za domaćina, šest minuta nisu postigli ni koš, a Francuzi serijom 15:0 došli do 77:59.
Nije se znalo šta je lošije u tom periodu - izgubljene lopte u napadu, nedovoljno energije, ali i slaba timska odbrana, ništa nije bilo kako treba.
Na kraju ubjedljvih 19 razlike za "trikolore" i velika opomena pred nastavak kvalifikacija.
Nikola Ivanović je bio izuzetan večeras u napadu - 24 poena (5/5 za tri), 12 je ubacio Marko Todorović. Razočarao je Džastin Kobs sa četiri poena (2/8 iz igre) i bez asistencije.
U francuskom timu 15 poena Geršona Jabuselea, a 12 Mustafe Fala.
Naredni meč je tek 26. novembra, protiv Njemačke u gostima.
Ponovo serija Francuza za 85:66.
Ide i trojka Ivanovića, peta trojka bez promašaja, 23 poena, 77:65.
Poslije skoro šest minuta bez poena, Nikolić pogađa trojku, ali kasno je - 77:62.
Idu Francuzi na 77:59, serija 15:0, ništa, ali baš ništa ne ide košarkašima Crne Gore.
Stala je Crna Gora u posljednjoj četvrtini, u kojoj Francuska vodi 14:5, a u seriji je 12:0.
Maksimalnih 15 razlike - 74:59, pet i po minuta prije kraja.
Fol dominira u duelu sa Simonovićem, 72:59.
Ponovo Francuzi idu na dvocifrenu prednost, dva puta se vraća naša selekcija, ima li snage za još jedan preokret.
Trojka Butela, 65:59. Opet prazan hod, izgubljena lopta i zakucavanje Mišinoa, 67:59. Kobs nije u dobrom ritmu...
Opet Ivanović za tri - 20 poena, 60:57.
Francuska sa šest poena prednosti ide na posljednji odmor - 60:54.
Opet su "trikolori" stekli veliku prednost - 13 razlike, 53:40, ali su Ivanović, Nikolić i Šehović sa devet vezanih poena vratili Crnu Goru u igru.
Odlični Ivanović, efektan prodor za 17 poen, 58:54. Opet Mbaje na drugoj strani - 60:54.
Seriju Crne Gore prekida Mbaje, uz faul Nikolića - 58:52.
Serija 12:2 Crne Gore, za manje od tri minuta od minus 13 do minus tri - šest Nikolić, po tri Ivanović i Šehović.
Još jedna trojka - Nikolić, 55:52.
Opet se Crna Gora vraća, nakon poena Danila Nikolića, uz faul, pa trojke Šehovića - 55:49, tri minuta i 20 sekundi prije kraja 3. perioda.
Ivanović sa više od osam metara - 53:43. Tek pet poena za pet minuta naše selekcije.
Ponovo maksimalnih 11 razlike, pa ide i plus 13 - 53:40. Dvije greške u napadu, lagani poeni Francuza, koji igraju sa mnogo više energije.
Ide Francuska na plus sedam, nakon ofanzivnog skoka i zakucavanja Outare, 47:40, pa na plus devet poslije pika Žilijena i Časanga.
Poeni Kobsa, poslije dugo vremena, još od prve četvrtine - 43:40.
Drugo poluvrijeme trojkom otvara Žilijen - 43:38.
Francuska na poluvremenu vodi 40:38.
Domaćin je imao 11 razlike 29:18, pet minuta i pet sekundi prije kraja.
Sjajno je tada reagovao Nikola Ivanović, odbrana je dobila čvrstinu, a kasnije se pridružio i Marko Todorović kao ofanzivna opcija.
Stigao je i preokret na 36:35, na kraju minus dva.
Ivanović je ubacio 12, Todorović deset poena.
U francuskom timu devet poena snažnog Mustafe Fola.
Časang iz teške pozicije - 40:38.
Sjajni Todorović nakon dva skoka u napadu - 38:38.
Todorović za Ilića, vodi Crna Gora - 36:35, ali kratko jer pogađa
Žilijen trojku - 38:36.
M'Baje efektno na drugi obruč - 35:32.
Trojka Todorovića, vratila se Crna Gora - 33:32. Posljednja dva minuta.
Ivanović u ritmu, druga trojka - 12 poena, 31:27. Ali, Fol dominira u reketu - 33:27.
Fol je na snagu ugurao Simonovića za najvećih 29:18, ali je pet vezanih poena ubacio Ivanović - 29:23.
Poeni Simonovića iz ofanzivnog skoka, ali Kordinije je umakao odbrani, koja nije tako čvrsta kao u prvoj četvrtini - 27:18.
Precizan i Bjelica sa penala, 23:16.
Ivanović sa linije bacanja, nakon nesportske lične Mišinoa, prekida niz Francuza od 10:0 s kraja prve i početka druge četvrtine.
5:0 serija Francuza na startu druge četvrtine, nova trojka (Invernici) - 23:12.
Na drugoj strani dva promašaja za tri Nikola i Šehovića.
Šest poena prednosti za Francusku 18:12.
Domaćin je prednost stekao sa dvije trojke u posljednja dva minuta, nakon serije promašaja na startu.
Crna Gora je vodila 10:8, ali nije u napadu valorizovala dobru defanzivu.
Srećna trojka Outare - 16:12, pa zakucavanje Jabuselea - 18:12, 22 sekunde prije kraja 1. četvrtine.
Mini-serija Francuza 5:0, ali Ivanović rješava jedan na jedan - 13:12.
Opasni Jabusele, nekadašnji igrač Bostona - trojka, 11:10.
Todorović je ušao i dobro počeo u duelu sa gorostasnim Folom, 8:10.
Francuzi su pogodili svega tri od 11 šuteva, odbrana gostiju dobra i agresivna, moglo je to da bude valorizovano bolje u napadu.
Odlična odbrana Crne Gore, Simonović je povukao kontru, a Popović zakucao - 7:5 za Crnu Goru.
Mnogo promašaja na obje strane, samo 10 poena za četiri i po minuta.
Trojka Aksela Butela, pa Suada Šehovića - 3:3.
Petorka Crne Gore Kobs, Popović, Šehović, Bjelica, Simonović.
Košarkaši Crne Gore od 18 i 45 gostuju Francuskoj u meču 2. kola grupe G kvalifikacija za Eurobasket 2021.
"Crveni" su na startu savladali Veliku Britaniju 81:74, dok je Francuska ubjedljivo izgubila od Njemačke u gostima 83:69.
Iz grupe G će, pored Njemačke, jednog od domaćina završnice, plasman na prvenstvo izboriti još dvije selekcije.
U drugom meču grupe Velika Britanija od 21 sat dočekuje Njemačku.