Budućnost nemoćna na Kanarskim ostrvima: Jedan tim kući, drugi u gostima

6683 pregleda 33 komentar(a)
Sa utakmice Gran Kanarija - Budućnost, Foto: Euroleague
Ažurirano: 14.12.2018. 20:49h

Budućnost Voli je doživjela deveti poraz u Evroligi, a prvu pobjedu u gostima moraće još da čeka - Gran Kanarija je slavila 95:85.

Katastrofalna druga četvrtina koštala je "plave" - domaćin je sjajnom šuterskom serijom, uz blagu odbranu rivala, stekao u tom periodu i 25 poena prednosti.

Granka je čuvala zalihu do finiša, Budućnost u posljednjoj četvrtini, minut i 50 prije kraja smanjila na minus šest, ali preokret nije bio ni blizu - na kraju deset razlike za španski tim.

Najbolji pojedinac meča bio je Nikola Radičević, plej Gran Kanarije sa 12 poena i 11 asistencija, Markus Erikson je ubacio 15 (pet trojki).

Edvin Džekson je sa 15 poena bio najefikasniji u Budućnosti.

Podgorički sastav narednog utorka gostuje Efesu, a prije Istanbula ide u Zagreb na meč sa Cibonom u ABA ligi.

Četvrta četvrtina

Trojka i Danila Nikolića - 91:82.

Trojka Petra Popovića, Budućnost je smanjila na "pristojnih" 91:79.

Lagan ritam u završnici meča, pobjednik je odavno poznat.

Ulazi Zoran Nikolić, poslije skoro dva mjeseca.

Sead Šehović ima osam poena - 85:66.

Nemoćna Budućnost na Kanarskim ostrvima - 82:57 za Gran Kanariju uoči posljednje četvrtine.

Treća četvrtina

Brzo je Gran Kanarija zaustavila mini-nalet Budućnosti - 7:0 serija, peta trojka Markusa Eriksona, 68:48.

Trojka Džeksona - 61:46.

Četiri vezana poena Erla Klarka, ali Baes pogađa uz faul - 59:41.

Trojka Šehovića, njegova druga - 56:37.

Katastrofalna druga četvrtina i ogroman zaostatak košarkaša Budućnost Volija za Gran Kanarijom nakon prvog poluvremena - 56:34.

Domaćin je u drugih 10 minuta napunio koš "plavih", ubacio šest trojki (ukupno devet), taj period dobio rezultatom 30:14.

Budućnost ne samo mlaka u odbrani, već i konfuzna u napadu, bez ideje, bez šuta - svega tri asistencije, tri trojke iz 13 pokušaja, a jedna slučajno Omića skoro sa centra.

Druga četvrtina

Trojka Omića, skoro sa centra uz zvuk sirene - 56:34.

Seriju je prekinuo Džekson, ali je Erikson ubacio novu trojku, a Balvin zakucao za plus 20 - 48:28.

Serija domaćih 14:0.

Još jedna trojka Granke, treća za Eriksona - 38:26. Trojka i Evansa, osma domaćeg tima - 43:26.

Već šest trojki domaćeg tima, iz 12 šuteva.

Dvije trojke Gran Kanarije - Baes, pa Erikson - 35:26.

Trojka Evansa 29:20, pa poeni Barovića, koji nije iskoristio dodatno bacanje 29:22.

Gran Kanarija vodi 26:20 nakon prve četvrtine.

Domaćin je napravio seriju 9:0, od 17:18 došao do 26:18, a Sead Šehović u posljednjoj sekundi pogodio za Budućnost poslije skoro tri minuta.

Prva četvrtina

Trojka Eriksona - 9:0 serija domaćih, 26:18.

Anžejs Pacesniks igra dobro, Gran Kanarija u seriji - 23:18.

Havijer Rabaseda pogađa trojku i dodatno bacanje - 21:18.

Četiri brza poena domaćih, ali Gordić pogađa - 16:14 za Budućnost.

Trojka Šehovića uz faul. Iskoristio je i slobodno bacanje.

Nakon dva i po minuta, rezultat je 7:8. Trojka Erla za prvo vođstvo.

Ovo je startna petorka Budućnosti.

Košarkaši Budućnost Volija igraju protiv Gran Kanarije meč 12. kola Evrolige.

"Plavi" žele prvu pobjedu u gostima, nakon tri sjajne pobjede u "Morači", nad Baskonijom, CSKA i Barselonom.

Gran Kanarija ima jedan trijumf više (4-7), a ostvarila je dva uzastopna, oba u gostima, nad Darušafakom i Armanijem.