Budućnost na terenu najvećeg rivala osvojila 13. trofej

Budućnost je 13 put osvojila Kup Crne Gore
23581 pregleda 11 komentar(a)
Košarkaši Budućnosti sa peharom pobjednika Kupa, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.02.2020. 21:38h

Košarkaši Budućnost Volija pobjednici su Kupa Crne Gore - u finalu u Baru pobijedi su domaći Mornar rezultatom 93:82.

14:24, 18:17, 30:24
Kraj meča u Baru. Budućnost Voli je ponovo osvojila Kup Crne Gore - pobijedila je Mornar u finalu u Baru, rezultatom 93:82.
"Plavi" su u trećoj četvrtini imali 15 poena prednosti, Mornar sjajnom serijom 23:4 preokrenuo.
Međutim, gosti su u šuterskom finišu bili precizniji, bili su bolji i zasluženo slavili, 13. put u ovom takmičenju.
Oba puta sa linije penala precizan Suad Šehović, promašio je zatim Nidam - Budućnost pred pobjedom, 90:83.
Sead Šehović je postigao trojku, posljednjim minut - 83:88.
Minut i 18 sekundi do kraja, Budućnost vodi 88:80.
Poeni i Kobsa, 88:79.
Trojka i Bamforta, pa još jedna - 86:79 za goste, dva i po minuta prije kraja.
Nastavljena šuterska revija - Danilo Nikolić, pa Nidam, koji je sada vezao pet poena, 78:80.
Miran Kobs sa linije bacanja - 72:77, 4,46 do kraja meča.
Suad Šehović je pobjegao odbrani Mornara, a Sead odbrani Budućnosti - 72:75.
Trojka Seada Šehovića - 67:69, pa poeni Kobsa, 67:71, a trojku pogađa Nidam, 70:71.
Nesportski faul Pavića nad Martinom, nepotreban - ali Martin nije iskoristio nijedno bacanje.
Čvrst početak posljednje četvrtine, 4:2 za Budućnost.
Budućnost vodi 65:62 uoči posljednjih 10 minuta.
Gosti su imali 15 poena prednosti na početku 3. četvrine, Mornar serijom 23:4 okrenuo rezultat, ali su gosti u finišu sa tri vezane trojke vratili prednost pred rasplet.
Ide i trojka Nidama, peta za Mornar u ovom periodu, a na drugoj strani uz zvuk sirene pogađa trojku i Bamfort, 62:65.
Trojka Popovića, za manje od 30 sekundi 7:0 serija Budućnosti.
Kakva trojka Suada Šehovića, uz faul Pulena - 59:59. Posljednji minut 3. četvrtine.
Serija Mornara 23:4, Barani igraju i odbranu, pogađaju sve ono što su promašili u prvom poluvremenu.
Mornar prvi put vodi, minut i po prije kraja treće četvrtine 56:55, pa trojka Pulena 59:55.
Nakon poena Herisa sa bacanja, samo je jedan razlike za goste - 53:52. Bilo je 51:36.
Serija Mornara 16:2, pogađa Kobs 55:52.
Četvrta lična greška i Hasana Martina, čini se da sudijska trojka ne dozvoljava ni najmanji kontakt. Previše prekršaja na obje strane...
Četvrti faul Bjelice, najboljeg igrača Mornara, veliki hendikep za Barane, koji nemaju Lukovića, dok je Vujošević isključen.
Mornar je u dobrom ritmu, Pulen je pogodio dva bacanja - 49:53.
Bjelica se razigrao, još jedna trojka, već 10 poena za crnogorskog reprezentativca u trećem periodu, 47:53.
Sedam poena Bjelice uz trećoj četvrtini, a Nidam pogađa uz faul Popovića - 51:44.
Brzo je Mornar prepolovio zaistatak, serija 7:0.
Popović za tri 51:36, ali uzvraća Bjelica, tek druga trojka Mornara iz 16 šuteva - 51:39.
Budućnost stiže do maksimalnih plus 14, nakon poena Martina - 48:34.
Mornar trojke šutira 7% (14-1), bacanja 58 (19-11), a donekle zadovoljavajući je samo učinak za dva poena (20-9, tj 45%).
Podgoričani su bolji u sva tri segmenta, jer za tri šutiraju 36 odsto (14-5), za dva 53 (19-10), a bacanja 60 % (10-6).
Gosti imaju i šest skokova više (27:21), ali i čak sedam izgubljenih lopti više (10:3), što drži Barane u igri.
Džejkob Pulen pogađa prvo polaganje i dodatno bacanje, pa još jedan penal za 32:38. Mornar je nakon ofanzivnog skoka imao napad, ali je požurio da pogodi i brzo je kažnjen, jer je Popović pogodio trojku uz zvuk sirene za 41:32.
Nidam se, ipak, brzo vratio na teren, baš kao i Kobs koji se ranije takođe žalio na povredu. Mornar se, kao i protiv Crvene zvezde, muči sa linije slobodnih bacanja, ali Lens Heris smanjuje na 33:26.
Koškanje na terenu - Kobs se otimao za loptu sa Vujoševićem i Vranješom i došlo je do čarki, a odmah je u pomoć sunarodniku priskočio Kilpatrik. Situacija se brzo smirila, ali se sada zakuvalo, jer su sudije isključile Kilpatrika i Vujoševića!
Kobs pogađa za maksimalnih plus 12 (31:19), a Mornar ima još veće probleme od rezultatskog minusa, jer je Nidam povrijedio skočni zglob pri padu. Hramlje na desnu nogu, pitanje je da li će moći da pomogne saigračima.
Oba tima dosta griješe i promašuju, ali je razlika stalno ista - od sedam do 10 poena, koje donosi Skot Bamfort sa dva bacanja za 29:19 u 14. minutu.
Kobs stavlja tačku na 1. četvrtinu polaganjem i dodatnim bacanjem za 24:14. Bududućnost opet ima rekordnih 10 razlike.
Kobs se brzo vratio na teren, što je dokaz da nije povrijeđen. I odmah je pogodio za 18:9.
Bjelica je dao trojku i dva bacanja, a potom Pulen polaganjem za TV špice smanjuje na 14:9.
Nova trojka Suada Šehovića za 10:2, ali i novi problemi za Budućnost, jer se Kobs okliznuo i povrijedio. Izgleda da, ipak, nije ništa ozbiljnije.
Aleksa Ilić krade loptu i zakucava, Podgoričani nakon tri i po minuta igre vode 12:2. Tajm-aut Mihaila Pavićevića.
Mornar je iskoristio tek peti napad, Pulen je poslije dva minuta i 45 sekundi igre smanjio na 7:2.
Podgoričani su bolji na startu - nakon što je Kilpatrik pogodio za dva, Suad Šehović je ubacio trojku, ali nije i dodatno bacanje. Martin je povisio na 7:0.
Budućnost počinje meč sa očekivanom petorkom - Kobs, Kilpatrik, Šehović, D. Nikolić i Martin.
Kod Barana jedna izmjena, i to prinudna - povrijeđenog Uroša Lukovića (odsustvovaće tri sedmice) mijenja Radoje Vujošević, a uz njega su Nidam, Pulen, Heris i Bjelica.
Oba tima će biti oslabljena - u Mornaru nema Uroša Lukoviča, a u Budućnosti Nikole Ivanovića.
Finale Kupa Crne Gore u košarci igra se od 18 sati.
U borbi za trofej sastaće se dva najbolja naša kluba, Budućnost i Mornar.
Budućnost želi 13. pehar, Mornar prvi, pred svojim navijačima.
Podgorički sastav je u polufinalu, uz mnogo muke, pobijedio Lovćen 71:68, dok je Mornar deklasirao Sutjesku 90:53.
Biće to drugi duel velikih rivala ove sezone – prvi, takođe u Baru, u okviru ABA lige, dobila je Budućnost, poslije produžetka – 95:92.