Nik Kalates je opet dominirao sa 17 poena i 12 asistencija
84 pregleda 1 komentar(a)
Nik Kalates, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 11.01.2018. 22:05h

Panatinaikos se osvetio za najteži poraz u ovoj sezoni - Atinjani su u 17. kolu Evrolige sa 84:75 savladali Barselonu, od koje su u Kataloniji izgubili 98:71.

Nik Kalates je opet dominirao sa 17 poena i 12 asistencija, isti broj koševa je imao Džejms Gist, a odlični su bili i Nikos Papas (15) i Kris Singlton (14).

Toma Ertel je bio najbolji u poraženom timu sa 18 pogodaka.

Valensija je gubila 15:0, prvi koš dala u 8. minutu, a ondau 3. četvrtini povela osam razlike (47:39). Tada je stala, što je Fenerbahče iskoristio i slavio u Španiji sa 80:67.

Bojan Dubljević je za domaće upisao šest poena i pet skokova, a u redovima prvaka Evrope su odskočili Marko Gudurić (15), Luii Datome (14) i Džejson Tompson (13).

Brose baskets je bio na pragu velike pobjede u Tel Avivu, ali je Makabi izvukao trijumf (90:88).

Pjer Džekson je pri rezultatu 83:87 pogodio dva bacanja, a onda i trojku za preokret, a konačnih 90:88 je postavio Dešon Tomas 86 sekundi prije kraja.

Majkl Rol je sa 23 poena predvodio listu šest igrača sa dvocifrenim učinkom u domaćem timu, koliko je za goste dao bivši igrač Ponosa Izraela, Riki Hikman. Tri manje je ubacio Dejan Musli.