Vašington iznenadio Majami, Čikago bolji od šampiona

Iskusni plej Sansa Stiv Neš je imao 13 asistencija i stigao je do brojke od 9,897 uspješnih dodavanja u karijeri. Time je pretekao Oskara Robertsona na petom mjestu vječite liste najboljih asistenata
64 pregleda 0 komentar(a)
Buzer i Rouz, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.04.2012. 09:14h

Erik Spolstra, trener Majamija, odlučio je da protiv Vašingtona odmara Krisa Boša i Lebrona Džejmsa, a već u trećem minutu van terena je zbog povrede prsta morao Dvejn Vejd.

Vizardsi su to iskoristili i košem Brazilca Nene Ilarija 0,5 sekundi prije kraja meča stigli do trijumfa.

Karter Martin je bio najefikasniji u sastavu Vašingtona sa 22 poena.

Džon Vol je sakupio po 13 koševa i asistencija. Kod Hitsa Mario Čalmers i Majk Miler (10 skokova) zabilježili su po 16 koševa.

Iznenađujući poraz Majamija, iskoristio je Čikago i trijumfom protiv Dalasa praktično osigurao prvo mjesto u Istočnoj konferenciji, jer ima tri pobjede više (uz utakmcu više).

Bulsi su pitanje pobjednika riješili već nakon prve četvrtine (21:8).

Više od trijumfa navijače raduje povratak Derika Rouza nakon tri propuštena meča (ukupno 26 ove sezone). On je dao 11 poena (šut 9-5) uz osam asistencija.

"Još malo osjećam bol, ali biće sve u najboljem redu. Odigrali smo dobar meč protiv Dalasa, posebno prvu četvrtinu, imali smo kontrolu utakmice i došli do važne pobjede. Sada je bitno da ostanemo maksimalno koncentrisani, jer moramo da se spremimo za plej-of", rekao je Rouz.

Zahvaljujući odličnom šutu iz igre (55 odsto), Denver je stigao do pobjede protiv Finiksa u gostima i tako devetu sezonu uzastopno izborio učešče u plej-ofu.

Šest igrača Nagitsa imala su 10 ili više ubačenih poena, a najbolji je bio Taj Louson sa 29 (10 skokova), uz stopostotan učinak u šutu za tri poena (5-5).

U poraženom timu Šenon Braun je upisao 28 koševa. Utakmica je riješena u tećoj četvrtini, kada su gosti napravili seriju 21:4.

Iskusni plej Sansa Stiv Neš je imao 13 asistencija i stigao je do brojke od 9,897 uspješnih dodavanja u karijeri.

Time je pretekao Oskara Robertsona na petom mjestu vječite liste najboljih asistenata.

Ispred njega su Irvin Medžik Džonson (10, 141), Mark Džekson (10,334), Džejson Kid (11,830) i Džon Stokton (15,806).

Juta je pobjedom protiv Orlanda, nakon produžetka, preuzela osmu poziciju u Zapadnoj konferenciji.

Iako su igrali bez Dvajta Hauarda i Hidajeta Turkoglua, "magični“ su odigrali dobru utakmicu i bili su blizu pobjede.

U drugoj četvrtini gosti su 14 poena, u trećoj 12, a u posljednji minut su ušli sa plus dva.

Međutim, nisu uspjeli da slave, produžetak je osigurao Al Džeferson dvadesetak sekundi prije kraja. U produžetku postojao je samo jedan tim.

Džeferson je meč završio sa dabl-dabl učinkom (21 poena, 10 skokova), a isti broj poena dao je Devin Heris.

Kod Orlanda Džamer Nelson je zabilježio 23 koša i 11 asistencija.

Filadelfija je u Indijanapolisu stigla do važne pobjede, kojoj je učvrstila osmu poziciju u Istočnoj konferenciji i nalazi se blizu plej-ofa, jer ima tri pobjede više od Milvokija.

Uz to, prekinula je niz Indijane od devet vezanih trijumfa.

Siksersi su vodili veći dio meča, ali nisu uspjeli da slome otpor domaćina. Indijana je imala šut za pobjedu u regularnom dijelu, ali je Deni Grendžer bio neprecizan.

Ono što su propustili za 48 minuta, gosti su nadoknadili u produžetku i slavili.

Dejvid Vest je za Pejserse dao 32 koša, a kod Siksersa Elton Brend je upisao 20, a Lou Vilijams poen manje.

Nikola Vučević je počeo u startnoj petorci, a na terenu je proveo nešto više od 12 minuta uz učinak od četiri poena, pet skokova i dvije asistencije.