Vašington zaustavio Oklahomu

Majami savladao Njujork u "Medison Skver Gardenu". Kevin Lav dao 43 poena u porazu Minesote od Atlante
Oklahoma, Foto: Bete/AP
Ažurirano: 02.02.2014. 08:43h

Nakon 10 vezanih pobjeda, Oklahoma je zaustavljena u duelu sa Vašingtonom.

Vizardsi su dobro odigrali prvu četvrtinu kada su stekli dvocifrenu prednost (25:13), ali su se gosti vratili u igru do poluvremena (42:38).

Na startu drugog dijela, stvari u svoje ruke uzeo je plej Vašingtona Džon Vol, koji je 15 od 17 poena dao u trećoj četvrtini, kada je njegov tim stekao nedostižnih 78:64.

Vol je imao i 15 asistencija i najzaslužniji je za 23. pobjedu “čarobnjaka”, čime su stigli do polovičnog skora.

“Odigrali smo dobru utakmicu, prije svega u odbrani. Oklahoma je u prethodnim mečevima davala svakome preko 100 poena, a mi smo uspjeli da ih spustimo na 80. Ključna ej bila treća četvrtina, kada su postigli neke lake poena i odlijepili se”, rekao je Vol.

Osim njega, istakli su se Trevor Ariza (18), Nene Ilario (17) i Marsin Gortat (14, 17 skokova).

Skot Bruks je protiv Bruklina, zadovoljan visokom prednošću, izveo iz igre Kevina Djurenta i prekinuo mu niz od 12 mečeva na kojima je dao 30 ili više poena.

Sada je igrao skoro 38 minuta, a dao je 26 koševa uz sedam asistencija.

Samo su još Serž Ibaka (14, osam skokova) i Redži Džekson (12, osam uhvaćenih lopti) bili dvocfreni kod Oklahome.

“Imali smo čak 21 izgubljenu loptu, od čega 10 u prvoj četvrtini. To je šest minuta košarke u kojima nismo uspjeli da damo koš, a njima smo poklanjali lake poene. U tome leži razlog poraza”, rekao je Bruks.

Majami je bez problema savladao Njujork u “Medison Skver Gardenu” i stigao je do 33. pobjede u sezoni uz 13 poraza.

Lebron Džejms je dao 30 poena, uhvatio je osam lopti i sedam puta uspješno asistirao. Pratio ga je Dvejn Vejd (22).

Karmelo Entoni (26, osam skokova) i Džej Ar Smit (20) su bili najbolji u domaćem sastavu.

Indijana je uz dosta muke savladala bruklin na svom terenu.

Meč je riješen u posljednjih 19 sekundu, kada su Džordž Hil i Dejvid Vest bili sigurni sa linije penala, a poraz Netsa ublažio je trojkom Deron Vilijams.

Tako su Pejsersi upisalu 32 pobjedu u 33 meča kada su vodili nakon treće četvrtine.

Pol Džordž (osam skokova) i Roj Hibert su dali po 20, a Dejvid Vest 17 poena (sedam asistencija).

Šon Livingston (24) je bio najefikasniji kod Bruklina.

Zašto Indijana nije lakše stigla do trijumfa, krivi su rezervisti.

Si Džej Votson, Luis Skola, Deni Grendžer i Jan Mainmi su iz igre šutirali 18-4 i dali su svega 16 poena.

San Antonio se igrao sa živcima navijača i u samoj završnici stigao je do pobjede protiv Sakramenta (95:93).

Gosti su imali šut za produžetak, ali Rudi Gej nije uspio da poentirao preko Borisa Dijaa.

Tim Dankan je meč okončao sa 23 poena i 17 skokova, a dabl-dabl učinak imao je i Toni Parker (18, 10 asistencija).

Ajzeja Tomas (26) i Gej (23) su bili najefikansiji kod Kingsa.

Bez pomoći povrijeđenog Nikole Pekovića, Minesota je poražena na gostovanju Atlanti.

Kevin Lav je odigrao najbolju utakmicu sezone, dao je 43 poena i uhvatio 19 lopti, ali je to bilo premalo da se izbjegne poraz.