[VIDEO] Budućnost izgubila od Banvita, incident u finišu obilježio meč

Dva minuta i 17 sekundi prije kraja navijač nasrnuo na Mehiju, a onda se u tuču uključio i Erl Roulend
Budućnost - Banvit, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.01.2015. 20:07h

Budućnost Voli je izgubila u prvoj utakmici druge faze Evrokupa od Banivta (74:68), ali će malo ko nakon meča pričati o porazu.

U "Morači" su, naime, opet viđene scene koje ne želi niko da gleda na sportskim terenima - dva minuta u 17 sekundi prije kraja došlo je do incidenta kada je jedan navijač nasrnuo na košarkaše turskog tima Kita Simonsa i Samija Mehiju.

Nakon toga, Erl Roulend i Mehija su udarali navijača, prije nego što je na teren ušlo obezbjeđenje i policija. Kako saznajemo, ekspedicija iz Turske će nakon meča morati u policiju da daje izjave.

U trenutku prekida Banvit je vodio sa 68:59.

Petnaestak minuta kasnije meč je nastavljen, a Roulend i Mehija su isključeni, što je "plavima" dalo krila, pa su prišli na svega tri poena zaostatka (69:66).

Ipak, do kraja nisu imali snage, pa je turski sastav obezbijedio trijumf...

Budućnost je prošle godine u istom takmičenju bila kažnjena zbog ispada navijača u duelu sa PAOK-om, nakon čega je igrala tri meča bez prisustva publike.

Nema sumnje da je i sada čeka kazna, pitanje je samo kakva...

Što se same utakmice tiče, Banvit je konstantno bio u prednosti, a do pobjede ga je predvodio Čak Dejvis sa 28 poena i šest skokova.

Zapažen je bio i crnogorski reprezentativac Vladimir Dragičević, upisao je 15 pogodaka uz 10 uhvaćenih lopti.

Kod Budućnosti, najefikasniji su bili Džej Ar Rejnolds i Bojan Subotić sa po 13 koševa.

Podgoričani naredni meč igraju 14. januara u gostima protiv Gran Kanarije.