Vučević isključen protiv Finiksa, dobio dvije tehničke za nešto više od minut

Prije isključenja, Vučević je odlično počeo susret, upisao je osam poena (šut iz igre 7-4, sa linije bacanja 1-0) i tri skoka
62 pregleda 5 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 20.03.2014. 07:40h

Nikola Vučević nije imao srećno proteklo veče - njegov Orlando je poražen ubjedljivo u gostima od Finiksa 109:93, a crnogorski reprezentativac je isključen sa meča zbog dvije tehničke greške, na 2.32 minuta prije kraja prve četvrtine. To je njegovo prvo isključenje u karijeri.

Vučević je dvije tehničke greške zaradio u veoma kratkom periodu. Na tri minuta i 51 sekundu prije kraja prve četvrtine, Čening Fraj je izblokirao Vučevića, koji je u nastavku akcije na drugoj strani protestvovao, smatrajući da je bio fauliran. Sudije su mu, međutim, zbog toga dodijelile prvu tehničku grešku.

Nešto više od minut kasnije, Orlando je bio u napadu, akcija je išla na Vučevića, koji je leđima krenuo na koš, ali je Fraj pao i iznudio faul u napadu crnogorskog reprezentativca.

Vučević, očigledno iritiran zbog toga, nije dao loptu sudijama, već je Fraja, koji je ležao na parketu, gađao u noge, pa su mu sudije pokazale drugu tehničku grešku i put u svlačionicu...

Prije toga, Vučević je odlično počeo susret, upisao je osam poena (šut iz igre 7-4, sa linije bacanja 1-0) i tri skoka.

Spektakularan meč odigrali su Dalas i Minesota u "Amerikan Erlajns centru", koji je riješen tek poslije produžetka - gosti su na kraju slavili 123:122. Zbog povrede zgloba desne noge u timu Minesote nije bilo Nikole Pekovića.

Dalas je 17 sekundi prije kraja imao poen prednosti, da bi Kevin Lav nevjerovatnim košem, pored trojice čuvara, donio prednost svom timu. Dirk Novicki imao je priliku da, ipak, donese trijumf svom timu, ali je bio neprecizan u posljednjoj sekundi.

Lav je ponovo bio najistaknutiji u pobjedi svog tima. Za 41 minut na terenu upisao je 35 poena i osam skokova, ali će meč ipak zauvijek pamtiit Riki Rubio. Španac je meč okončao sa 'tripl-dabl' učinkom (22 poena, 15 asistencija, deset skokova i četiri ukradene lopte), čimi je postao treći igrač u NBA sa takvim učnikom.

Prije njega, učinak od minimum 20 poena, 15 uspješnih dodavanja, deset skokova i četiri ukradene lopte ostvarili su samo Kris Pol i Andre Miler.

Domaći tim predvodio je Dirk Novicki sa 27 poena (7-0 za tri), Monte Elis dodao je 22, a Šon Merion 16 poena.

Interesantno, Majami je prvi put u tri meča poražen bez Lebrona Džejmsa. Nakon 43 poena dan ranije protiv Klivlenda, "Kralj" je ostao čitav meč na klupi zbog problema sa leđima, pa je Bostonu bio olakšan posao, što su Seltiksi iskoristili da protiv aktuelnog šampiona prekinu seriju od pet poraza pobjedom od 101:95.

Najviše zasluga za veliku pobjedu Bostona pripadaju Režonu Rondu, koga, istina, nije služio šut, ali je stao na "pola" koša od tripl-dabl učunka (devet poena, 10 skokova, 15 skokova).

Rondo je ključna dva napada, u posljednja dva minuta, riješio uspješno, a bitnu ulogu u pobjedi domaćih odigrao je Džef Grin šutevima za tri poena. Brendon Bas je meč završio sa 18 poena.

S druge strane, čini se da je najviše zakazao Kris Boš, koji nije uspio da nadoknadi izostanak prve zvijezde ekipe, a meč je završio sa samo šest ubačenih poena, ali i 11 skokova.

Roviti Dvejn Vejd, koji je propustio gostovanje Klivlendu, zaustavio se na 17 poena, Andersen je sa klupe dodao 16.

San Antonio je pobijedio Los Anđeles Lejkerse sa 125:109 i ostvario 11. uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

Toni Parker bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 25 poena, dok je Kavi Leonard dodao 22 poena i 10 skokova. Deni Grin ubacio je 15 poena, a Tim Dankan 12 poena uz 16 skokova. San Antonio je ekipa sa najboljim skorom u ligi i pobijedila je u 14 od posljednjih 15 utakmica.

U ekipi Lejkersa koja je pretrpjela sedmi uzastopni poraz od Sparsa, najefikasniji je bio Gzavije Henri sa 24 poena, dok je Pau Gasol dodao 22 poena, 10 skokova i šest asistencija. Ekipa iz Los Anđelesa je u posljednjih 26 utakmica pretrpjela 20 poraza.

Njujork je bio bolji od Indijane sa 92:86 i ostvario sedmu uzastopnu pobjedu. To je bila prva utakmica Niksa otkako je legendarni trener Fil Džekson preuzeo funkciju predsjednika košarkaških operacija.

Nikse je do pobjede predvodio Karmelo Entoni sa 34 poena, Amare Stodemajer dodao je 21, Rejmond Felton ubacio je 11, a Tajson Čendler sedam poena uz 14 skokova.

U timu Indijane, koji je prekinuo niz od četiri pobjede, Lens Stivenson bio je najefikasniji sa 21 poenom i devet skokova, Roj Hibert dodao je 20, a Pol Džordž 17 poena i osam skokova.

Filadelfija – Čikago 94:102 (Jang 24 p - Agustin 20 p)

Boston – Majami 101:96 (Bredli 23 p, Rondo 9 p, 10 sk, 15 as - Vejd 17 p, 5 as)

Bruklin – Šarlot 104:99 (Vilijams 25 p, 8 as - Džeferson 18 p, 12 sk)

Memfis – Juta 96:86 (Rendolf 21 p, 11 sk - Hejvord 16 p)

Nju Orleans – Toronto 100:107 (Aminu 19 p, 10 sk - Derozan 31 p, 3 sk, 4 as)

Njujork – Indijana 92:86 (Entoni 34 p, 5 as - Stivenson 21 p, 9 sk)

Dalas – Minesota 122:123 (Novicki 27 p - Lav 34 p, 8 sk, Rubio 22 p, 10 sk, 15 as)

Denver – Detroit 118:109 (Bruks 27 p, 17 as - Monro 22 p, 5 sk)

Finiks - Orlando 109:93 (Dragič 18 p, 6 as - Heris 23 p)

LA Lejkers – San Antonio 109:125 (Henri 24 p - Dankan 12 p, 16 sk, 6 as)