Vučević po starom, Minesota se poigravala

Nažalost, ni 26. dabl-dabl Vučevića u ovoj sezoni nije pomogao Orlandu da u Milvokiju izbjegne deveti vezani poraz (107:98)
1 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.02.2013. 09:59h

To da je Nikola Vučević upisao novi dabl-dabl nikoga više ne može da iznenadi - mladi Baranin je upisao 20 poena (šut iz igre 16-10), 12 skokova i šest asistencija.

Nažalost, ni njegov 26. takav učinak u ovoj sezoni nije pomogao Orlandu da u Milvokiju izbjegne deveti vezani poraz (107:98).

"Jeleni" su imali više raspoloženih igrača, jer je Monta Elis ubacio 21, Brendon Dženings 20, a Leri Sanders 17 koševa, uz 13 uhvaćenih lopti.

Minesota je do gostovanja Nju Orleansa doživjela 11 poraza u 12 utakmica, odnosno šest vezanih. "Vukovi" su se naljutili i razgoropadili se protiv "stršljena", koje su savladali sa čak 115:86.

Prva petorka je stvorila veliku prednost, pa je Nikola Peković mogao i da odmori. Za 23 minuta je upisao 14 pogodaka (iz ugre 10-5, bacanja 5-4) i sedam skokova.

San Antonio je protiv Vašingtona upisao 10. uzastopni trijumf (96:86) i povećao prednost na vrhu Zapada u odnosu na Oklahomu, koja je izgubila u Klivlendu.

Prvi pik sa drafta 2011. Kajri Irving je dominirao sa 35 poena, ali je najimpozantnije što je čak 13 postigao u završna dva minuta i 52 sekunde, kada je pogodio svih pet šuteva.

"On je ubica", prokomentarisao je Irvingov saigrač Moris Spajts, koji je dodao 21 koš.

"Gromove" je predvodio Kevin Djurent, ali ni njegova sjajna partija (32 pogotka, 11 skokova) nije mogla da zaustavi Irvinga...

Atlanta - Čikago 76:93

Klivlend - Oklahoma 115:110

Njujork - Sakramento 120:81

Hjuston - Šarlot 109:95

Minesota - Nju Orleans 115:86

Milvoki - Orlando 107:98

San Antonio - Vašington 96:86

Portland - Juta 105:99