"Vučice" ovjerile fajnl-for, sa Crvenom zvezdom u polufinalu

664 pregleda 0 komentar(a)
Tamara Kapor na meču protiv Celja (Foto: Filip Roganović)

Ubjedljivom pobjedom protiv Celja (86:74), u reprizi prošlosezonskog finala, košarkašice Budućnost Bemaxa su i matematički osigurale plasman na fajnl-for WABA lige.

Za „plave” će posljednji meč protiv „fenjeraša” Trešnjevke imati revijalni karakter, jer će Podgoričanke, svakako, ligaški dio završiti na trećem mjestu, sasvim izvjesno sa 10 pobjeda i pet poraza.

Nakon meča u Podgorici su definisani i parovi polufinala na završnom turniru, koji će 23. i 24. marta biti održan u Celju.

Budućnost Bemax će se u polufinalu igrati protiv Crvene zvezde, dok će drugog finalistu odlučiti duel između bugarske Beroe i slovenačkog Celja...

Što se večerašnje utakmice tiče, Celje je bolje otvorilo meč, nakon 57 sekundi su slovenke povele 7:0, a nakon četiri minuta igre su vodile 11:5.

Međutim, to je bilo sve što su gošče uradile na ovom meču. Serijom 13:0, izabranice Gorana Boškovića su preokrenule na 18:11, a novom serijom od 11:0 su nakon prve dionice vodile 15 razlike (29:14).

U finišu druge četvrtine su „vučice” imale dvostruko više postignutih poena od rivala (50:25), što je bila i najveća razlika na meču, koju su domaće košarkašice imale i u trećoj četvrtini (56:31).

Gošće su u posljednjih 10 minuta iskoristile opuštanje domaćina da ublaže poraz...

Budućnost Bemax - Celje 86:74 (29:14, 21:13, 20:19, 16:28)

Podgorica - Univerzitetska sportska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Kralj, Porobić, Radanović (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Bemax: Bigović 3, Babić 12, Mitrašinović 8 (2-0), Jurčiute, Jakšić, Lazarević, Džebo 10 (2-1), Kapor 12 (4-3), Živković 8, Vučetić 7 (2-1), Barta 26 (1-1).

Celje: Mitrić 2, Delić 8 (4-4), Krošelj, Seničar, 2 Friškovec 11 (2-1), Ocvirk 9, Debeljak, Besard 16 (1-0), Vajt 20 (5-5), Radović 6 (2-2).