Žoc i Fener se ne zaustavljaju, Sfairopulos probudio Makabi

993 pregleda 0 komentar(a)
Li Dikson (Fenerbahče) napada koš Olimpijakosa
Ažurirano: 24.01.2019. 20:38h

Fenerbahče i Olimpijakos igrali su prije godinu i po finale Evrolige, a trenutno je razlika mnogo veća - tim Željka Obradovića slavio je u Istanbulu sa ubjedljivih 90:75, u 20. kolu elitnog evropskog takmičenja.

Fener je ubjedljivo prvi, sa 18 pobjeda i samo dva poraza, dok je grčki velikan ostao na petom mjestu, sa 11 trijumfa i devet poraza, ali rizikuje da ga sjutra prestigne Barselona.

Od početka meča vidjelo se ko je "gazda" - Fener je poveo 15:6, na poluvremenu je imao 40:28, a u nastavku je išao i do 22 poena prednosti.

Erik Grin sa 17 i Nikola Kalinić sa 16 poena predvodili su domaće, dok su dva Janisa - Tima (14) i Strelnieks (13) bili najefikasniji u timu Dejvida Blata.

Do kraja regularnog dijela sezone ostalo je još 10 kola, a Feneru su dovoljne samo dvije pobjede da i teoretski obezbijedi plasman u Top 8.

A Makabi je sve bliže četvrtfinalu, koje je dugo izgledalo kao nemoguća misija.

Za to je najzaslužniji grčki trener Janis Sfairopulos, koji je probudio Ponos Izraela i vezao četvrtu pobjedu u elitnom takmičenju.

I on, kao i Obradović, protiv najvećeg rivala - puleni nekadašnjeg trenera Olimpijakosa su savladali Panatinaikos 84:75.

Anđelo Kalojaro je sa 20 poena i 11 skokova, tj. indeksom 33, istakao kandidaturu za MVP-a kola, dok je kod gostoju najbolji bio Nik Kalates sa 14 koševa i 10 asistencija.

Real je u jednom od derbija kola nadvisio Anadolu Efes (92:84), a blistali su Entoni Rendolf sa 24 poena i Serhio Ljulj sa 19 pogodaka, osam skokova i pet asistencija.

Vasilije Micić je bio najbolji kod "pivara" sa 21 košem.