Zvezda deklasirala Uniks i naoštrila se za Budućnost i Darušafaku

Kolo prije kraja, Crvena zvezda ima pobjedu više od Darušafake, koju mora da savlada za sedam dana u Istanbulu, ako želi plasman u Top 8
19 komentar(a)
Zvezda, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 31.03.2017. 18:57h

Crvena zvezda je ostvarila pobjedu na oproštaju od navijača u regularnom dijelu sezone u Evroligi, a da li će nastaviti takmičenje u elitnom takmičenju biće poznato narednog petka, nakon duela sa Darušafakom u Istanbulu.

Do 16. trijumfa, "crveno-bijeli" su došli dominatnom partijom protiv Uniksa 83:65.

Kolo prije kraja, imaju pobjedu više od Darušafake, koju moraju da savladaju za sedam dana, ako žele plasman u Top 8.

Prethodno, izabranici Dejana Radonjića u utorak dočekuju Budućnost Voli u majstorici polufinala plej-ofa ABA lige.

Do pobjede nad Uniksom, Zvezda je došla briljantnom igrom u drugoj i posljednjoj četvrtini.

Nakon izjednačenih prvih 10 minuta, Radonjićev tim je drugi period riješio 30:17.

Uniks je došao do rezultatske ravnoteže u trećoj četvrtini, da bi u posljednjoj sve došlo na svoje mjesto za ubjedljivih plus 18.

Bilo je to izuzetno šutersko veče - "crveno-bijeli" su ubacili 11 trojki iz 19 pokušaja, a posebno raspoloženi bili su Marko Simonović (4/6 za tri) i Marko Gudurić (4/5).

Najefikasniji i najbolji pojedinac bio je, ipak, Milko Bjelica, koji je meč završio sa 19 poena i četiri skoka.

Gudurić je ubacio 18, Simonović 13, a Nejt Volters 12, uz šest asistencija.

Baskonija je, očekivano, savladala Galatasaraj u Istanbulu 103:80, dok je Armani bio bolji od Žalgirisa u Kaunasu 88:84.