Zvezda dobila triler u Milanu, Ćaćo se igrao u Vitoriji

59 pregleda 7 komentar(a)
bjelica, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 29.12.2017. 21:56h

Crvena zvezda je u Milanu ostvarila šestu pobjedu u Evroligi, u uzbudljivoj penal završnici meča 15. kola - 91:88.

"Crveno-bijeli" su vodili 16 razlike krajem prve i početkom druge četvrtine, zahvaljujući sjajnom šuterskom raspoloženju, ali je italijanski tim, malo po malo, smanjivao zaostatak i u 31. minutu prišao na minus jedan (62:61).

Gosti su se ponovo odlijepili, trojkama Bjelice, Dangubića i Lazića, na osam razlike - 75:67.

Armani se nije predao, Zvezda nije izdržala, pa je Micov trojkom 51 sekundu prije kraja izjednačio na 83:83.

Džejms Feldin je pogodio za 85:83, a nakon dobre odbrane Dangubića, Bjelica istrčao kontru, izborio faul na ziceru, a sa linije bacanja bio precizan oba puta za 87:83.

Domaćin je imao 16 sekundi za napad, osam sekundi kasnije Micov pogodio još jednom za tri.

Feldin je, poput Bjelice, ubacio oba penala, na drugoj strani precizan je bio Kalnietis, a Ročesti zadao završni udarac rivalu, pogodivši 20. i 21. od 22 Zvezdina slobodna bacanja na utakmicu

Džejms Feldin je bio najefikasniji sa 19 poena, Milko Bjelica je ubacio 17, uz sedam skokova.

Efes je u Istanbulu savladao Brose Bamberg 69:58, iako je gubio i 15 razlike.

Briljantni Serhio Rodriges (25 poena, šest skokova, osam asistencija), vodio je CSKA do pobjede nad Baskonijom u gostima 90:81.

Moskovljani su zadržali prvo mjesto, sa 12 pobjeda, jednom više od Olimpijakosa.