Zvezda izgubila u Moskvi na treningu za Budućnost

zvezda cska, Foto: Euroleague
Ažurirano: 05.04.2018. 21:25h

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su odličnih 20 minuta protiv CSKA u Moskvi, nedovoljno da naprave iznenađenje.

"Armejci" su slavili 92:81, iako su na poluvremenu gubili 44:37, ostvarivši 24. pobjedu u sezoni. Plej-of će dočekati sa prvog mjesta i kao prvi favoriti za titulu.

Vitalij Fridzon je bio najefikasniji sa 20 poena, Kori Higins je ubacio 18.

U Zvezdinom timu najbolji je bio Ognjen Dobrić sa 14, Tejlor Ročesti je postigao 13.

Himki je izgubio od Barselone u Kataloniji (86:82), pa je ostao 8. na tabeli i igraće protiv CSKA u četvrtfinalu, od kojeg je izgubio 14 posljednjih mečeva.

Marko Todorović nije igrao na utakmici na kojoj je Himki propustio da trijumfom preotme 7. mjesto Baskoniji, koja je iznenađujuće izgubila od Anadolu Efesa u Vitoriji (89:87).

Dva meča su završena nakon produžetaka - Fenerbahče je u duelu bez značaja, jer je obezbijedio 2. mjesto, poražen od Unikahe (99:91), a Panatinaikos je bar na 24 časa preuzeo 3. mjesto.

Mogu da ga preteknu Olimpijakos, koji ima poraz manje, te Real, jer ima bolji međusobni skor. Obje ekipe igraju kući - u Pirej stiže Žalgiris, a u Madridu gostuje Brose baskets.

CSKA - Crvena zvezda 92:81 (23:24, 14:20, 27:19, 28:18)

Fenerbahče - Unikaha 91:99, poslije produžetka (14:22, 22:25, 15:12, 32:24, 8:16)

Armani - Panatinaikos 95:96, poslije produžetka (27:18, 28:24, 14:19, 18:26, 8:9)

Barselona - Himki 86:82 (31:18, 23:27, 18:21, 14:16)

Baskonija - Anadolu Efes 87:89 (18:13, 14:20, 19:27, 28:21)