Aktuelni šampion Evrope slavio rezultatom 82:56
6 komentar(a)
Fenerbahče - Crvena zvezda, Foto: Euroleague
Ažurirano: 19.12.2017. 21:55h

Serija Crvene zvezde od tri pobjede u Evroligi je očekivano završena u Istanbulu.

"Crveno-bijeli" nisu imali šansi na gostovanju Fenerbahčeu, koji je furioznom igrom u finišu druge i u trećoj četvrtini osigurao sigurnu pobjedu - na kraju je bilo 82:56.

Zvezda je u prvih 15 minuta imala konkurentna ekipi Željka Obradovića, imala je i vođstvo nakon minijatura Ognjena Dobrića i Tejlora Ročestija, ali je na poluvrijeme otišla sa minus osam (41:33).

Nastavak je protekao u znaku aktuelnog prvaka Evrope koji je došao do dvocifrene prednosti i samo je uvećavao...

Jan Veseli je sa 15 poena i osam skokova bio najbolji u turskom timu, a po 13 koševa su dodali Luiđi Datome i Bred Vonamejker.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Dobrić sa 15 pogodaka.

Zvezdi je ovo osmi poraz u 13 kola, dok je Fener upisao deveti trijumf.

Bojan Dubljević je za 24 minuta dao 18 poena Real Madridu, ali Valensija je bila daleko od iznenađenja - "kraljevski klub" je slavio sa 91:72.

Aktuelni šampion Španije je tako upisao 10. poraz, a deveti zaredom.

Do devete pobjede je stigao i Panatinaikos, koji je u Atini slavio protiv Makabija (89:76), dok je Žalgiris bio bolji od Brose Bamberga u Kaunasu (88:84).