Duško probudio Baskoniju, Žoc osvojio Pirej, Radonjiću presjeo Beograd

Vasilis Spanulis je od večeras rekorder Evrolige - slavni Grk je došao do cifre od 4.157 koševa na 318 utakmica i pretekao Huan Karlosa Navara, koji je postigao 4.152 na 341 meču
9676 pregleda 5 komentar(a)
Dejan Radonjić otpozdravlja navijačima Crvene zvezde, Foto: Euroleague, Euroleague
Ažurirano: 02.01.2020. 23:20h

Duško Ivanović je došao da probudi Baskoniju i uspio je - u Vitoriji je pala Barselona (76:74).

Baskijci su dominirali od starta, vodili i 21 razlike u 3. četvrtini, ali su u finišu morali da spasavaju pobjedu.

Pjer Oriola je izjednačio na 74:74 na početku posljednjeg minuta, ali je nakon koša Tornikea Šengelije promašio trojku iz teške pozicije za pobjedu.

Pjerija Henri je bio najefikasniji u Ivanovićevom timu sa 20 poena, Ševon Šilds je ubacio 14, a Šengelija 13.

Nikola Mirotić je upisao 17 koševa za goste, ali je iz igre šutirao 15-6.

Željko Obradović je mnogo puta bio koban po Olimpijakos kada je vodio Panatinaikos, a sada je baš u Pireju najavljen izlazak Fenerbahčea iz krize.

Turski velikan je u Grčkoj stigao do šest pobjede (96:87), uz 32 pogotka Nanda de Koloa.

Kod domaćih je sedam igrača ubacilo od 10 do 14 poena, koliko je dao Vasilis Spanulis, od večeras rekorder Evrolige.

Slavni Grk je došao do cifre od 4.157 koševa na 318 utakmica i pretekao Huan Karlosa Navara, koji je postigao 4.152 na 341 meču.

Crvena zvezda na polovini sezone u Evroligi ima osam pobjeda i devet poraza.

Beograđani su do trećeg uzastopnog trijumfa u eliti stigli protiv Bajerna, sa čije klupe je najtrofejniji trener u istoriji "crveno-bijelih", Dejan Radonjić, mogao samo da posmatra kako se njegov bivši klub poigrava i slavi ubjedljivih 93:63.

Bavarci su poveli 6:0 sa šest poena Grega Monroa i onda nestali sa terena...

Bajern je doživio 11. poraz, treći uzastopni.

Lorenco Braun i novajlija Kevin Panter su ubacili po 15 poena, a Dejan Davidovac i povratnik Vladimir Štimac po 13.

Kod gostiju su na nivou bili samo Monro sa 20 i Vladimir Lučić sa 11 koševa.