4 komentar(a)
Nikola Kalinic, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 16.10.2014. 21:30h

Nije slučajno zvanični sajt Evrolige najavio duel Crvene zvezde i Galatasaraja za meč kola jer je turski predstavnik izgorio u paklu "Kombank arene". .

Kako je meč tekao i s obzirom na igru Galatasaraja, Zvezda je trebala da slavi sa mnogo većom razlikom - na kraju 76:68.

Boban Marjanović je dominirao u reketu sa 22 poena i deset skokova, dok je Markus Vilijams pokazao zašto je doveden - upisao je 15 koševa i sedam asistencija.

Na kraju prve dionice Galatasaraj je vodio 20:15, ali je uslijedila serija Zvezde 10:0 i poslije toga se igrači Dejana Radonjića više nisu zaustavljali, na poluvremenu su čak stigli do +16 (46:30).

Tokom čitavog meča su navijači sa tribina bodrili "crveno-bijele" koji kao da su zbog toga imali šestog igrača na terenu.

Prednost je stizala i do +18 (70:52) i (74:56), ali su gosti uspjeli na kraju da smanje i ipak sačuvaju obraz - 76:68.

Prošlogodišnji šampion Makabi je po mnogima već prije početka upisao dva boda protiv otpisanog Limoža koji je pružao otpor sve do sredine treće četvrtine, ali na kraju ipak nije uspio da izdrži, jer je Ponos Izraela slavio 92:76.

Neizvjesno i tvrdo je bilo sve do sredine druge četvrtine, kada se Makabi odvojio na 36:24.

Ipak Francuzi su uspjeli da se trgnu i izjednače sredinom treće dionice na 48:48, ali za preokret izgleda nijesu imali snage.

Od toga trenutka je prednost samo rasla, pa je na kraju prošlogodišnji šampion Evrolige slavio ubjedljivo.

U Ponosu Izraela se istakao Žeremi Pargo sa 20 pogodaka, do je Markez Hejnz dodao 15.

Kod Francuza je najbolji bio Edrijen Moerman sa 17 koševa.

Unikaha je u Zagrebu opravdala ulogu favorita i lako upisala dva boda protiv Cedevite sa 78:63.

Držali su se domaći i čak vodili na kraju prve četvrtine sa 20:18, ali su sve dileme prekinute na 3:28 do kraja poluvremena kada je košem Frana Vaskeza počela serija 14:0. Do kraja je Cedevita postigla samo trojku, pa je na poluvremenu bilo 11 razlike.

Tokom drugog dijela Unikaha je održavala prednost da bi na kraju slavila sa 15 poena viška.

Najefikasniji u redovima španskog kluba je bio Rajan Tulson sa 20 poena, Vaskez je dodao 13, a Mindaugas Kuzminskas 12.

Kod domaćih se istakao Miro Bilan sa 15 pogodaka i Ante Delaš sa 12.

U zanimljivom duelu u Turskoj, Efes koji sa klupe predvodi Duda Ivković je savladao prošlogodišnjeg osvajača Evrokupa Uniks 82:76.

Efes je dobro otvorio meč serijom 8:0, da bi Uniks pokazao zube i poveo 11:8.

Ipak na pred kraj druge četvrtine, Efes dolazi na +10, što su puleni Dude Ivkovića održavali tokom cijelog meča, a Uniks je jedino uspio da smanji na kraju susreta na šest razlike.

Najbolji kod domaćih je bio Dontej Drejper sa 16 poena, dok je Nenad Krstić dodao 15. Reprezetativac Crne Gore Milko Bjelica je upisao sedam pogodaka.

Kod gostiju Kit Lengford je postigao 19 koševa, a Džejms Vajt 13.

U neizvjesnom meču između Valensije i Olimpijakosa, gosti su iščupali pobjedu nakon penal završnice 71:68.

Kostas Slukas je pogodio dva slobodna bacanja za 71:68, pa je Vasilis Spanulis faulirao van Rosoma koji promašuje oba penala.

Pirejce je predvodio Spanulis sa 21 poenom, dok je na drugoj strani Luk Harangudi dodao 14.