Zvezda u posljednjem minutu poklekla pred Darušafakom

Crvena zvezda - Darušafaka 70:73
99 pregleda 10 komentar(a)
Crvena zvezda - Darusafaka, Foto: Euroleague
Ažurirano: 13.10.2016. 21:06h

Darušafaka je u drugom minutu meča sa Crvenom zvezdom na startu Evrolige u Beogradu, vodila 4:2 i 6:4.

„Crveno-bijeli“ su se otada do posljednjeg minuta rezultatski pitali, povremeno imali i 16 poena viška (46:30, 21. minut), ali su izgubili duel.

Tim Dejvida Blata, silno ojačan tokom ljeta, pobijedio je u dvorani Aleksandar Nikolić 73:70.

Turci su prve bodove obezbjedili u posljednjih pola minuta – pri rezultatu 68:67 za sastav Dejana Radonjića, bek gostiju Vil Klajburn je ubacio dva poena za preokret, a nakon izgubljene lopte Luke Mitrovića na drugoj strani, Skoti Vilbekin je sa linije penala odlučio duel...

Najefikasniji akter meča bio je Klajburn sa 19 poena, dok je u redovima Zvezde Ognjen Kuzmić ubacio 16.

CSKA je započeo novu sezonu u šampionskom stilu.

Evropski prvak posjetio je Istanbul i očitao lekciju Galatasaraju – 109:84.

Rusi su već od poluvremena zatrpali koš domaćina (57:45), a meč su definitivno prelomili u prva četiri minuta posljednje dionice serijom 16:2 (97:73).

Napadačku rapsodiju „armijskog kluba“ vodili su bekovi, prošlosezonski MVP Evrolige Nando de Kolo sa 22 poena, i Miloš Teodosić sa 20 poena i 11 asistencija.

Italijanski šampion Emporio Armani u Milanu je pokazao zube bivšem evropskom prvaku Makabiju – domaćin je trijumfovao 99:97.

Balkanska veza srušila je Izraelce.

Srpski reprezentativci Milan Mačvan (18) i Miroslav Raduljica (15) dominirali su u reketu, dok su Zoran Dragić (11 poena, 3/4 za tri) i Kruno Simon (8 poena, dvije trojke, 9 asistencija) pogađali spolja. U finišu, u penal završnici, precizan je bio Riki Hikman, koji je sakupio 21 poen.