16 komentar(a)
Majk Cirbes, Foto: Beta
Ažurirano: 18.12.2015. 20:14h

Crvena zvezda je uspjela da se plasira u Top 16 fazu Evrolige.

Ekipa Dejana Radonjića je u odlučujućem meču u „Pioniru” savladala Bajern sa 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) i eliminisala ga iz daljeg takmičenja.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala domaćinu, a gosti su uspjeli da se vrate u drugoj četvrtini.

Start drugog poluvremena pripao je Bavarcima, koji su predvođeni Kej Si Riversom povećavali prednost, pa je u 32. minutu na semaforu stajalo 56:67.

Tada se probudilo mladi Marko Gudurić, možda i junak meča, vezao je dvije trojke, posljednju uz faul, a pridružio mu se i Stefan Jović za preokret (70:69).

Do kraja se vodila velika borba, a tačku na trijumf „crveno-bijelih” stavio je Kvinsi Miler za 81:74, nešto manje od minut prije kraja meča.

Miler je meč završio sa 21 poenom i 10 skokova, Majk Cirbes je dodao 17 (devet skokova), a Gudurić 16 (4-3 trojke).

U redovima Bajerna, Duško Savanović je ubacio 19, a Dion Tompson 17 koševa.