Lacio nije imao šansi, Inter i Ikardi zablistali u kišnom Rimu

Milanski klub upisao šesti trijumf zaredom i stigao do drugog mjesta
1 komentar(a)
Lacio - Inter, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.10.2018. 21:24h

Inter se vratio na mjesto uspjeha i zablistao. Pet mjeseci nakon što je savladao Lacio u Rimu 3:2 i osigurao plasman u Ligu šampiona, milanski klub je i u novoj sezoni imao rješenje za "nebesko-plave - rutinski je slavio rezultatom 3:0.

Bila je to bez konkurencije najbolja partija Intera ove sezone, ali i jedna od slabijih sastava Simonea Inzagija, koji je sve dobro u okršaju na "Olimpiku" uradio u prvih dvadesetak minuta.

Tačnije, do prvog gola Intera, kojem je prednost u 28. minutu donio Mauro Ikardi.

Kada je Marcelo Brozović u 41. udarcem sa 20 metara povisio na 2:0 postalo je jasno da se Laciju crno piše, a tačku na veliki trijumf Intera stavio je Ikardi petim golom u posljednja tri meča u šampionatu (ukupno ih je dao šest).

Adam Marušić je u dresu domaćina odigrao cijeli meč, a Interu je ovo šesta uzastopna pobjeda u Seriji A i sada je drugi na tabeli. Ima isti broj bodova kao Napoli (22), šest manje od lidera Juventusa.