Lacio osvojio "Tardini", košmaran debi Venture, bod za "violu"

Atalanta dala pet golova Kjevu u Veroni
97 pregleda 0 komentar(a)
Parma - Lacio, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.10.2018. 18:00h

Lacio se vratio pobjedama poslije bolnog poraza u rimskom derbiju i osvojio tri boda protiv Parme.

"Nebesko-plavi" su slavili rezultatom 2:0 - prvo je Ćiro Imobile u 81. minutu pogodio iz penala za ukupno šesti pogodak u Seriji A ove sezone, a onda je u sudijskoj nadoknadi asistirao Hoakinu Korei.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je igrao posljednjih nekoliko minuta u šestom trijumfu Lacija u italijanskom šampionatu.

A povratak Đanpjera Venture fudbalu nakon desetak mjeseci je završen debaklom - bivši selektor Italije je na debiju na klupi Kjeva primio pet golova od Atalante u veroni (5:1).

Trostruki strijelac je bio Josip Iličić, a mrežu "letećih magaraca" su pogađali i Marten de Ron i Robin Gorsens.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Valter Birsa.

U preostala tri meča nije bilo pobjednika - Fiorentina je igrala 1:1 sa Kaljarijem, Frozinone i Empoli su podijelili bodove u goleadi (3:3), a 2:2 je završen okršaj Bolonje i Torina.