„Lavice” pokazale moć: Švedska pala u Trolhetanu

Crna Gora slavila 30:28. Đurđina Jauković sa osam golova, od kojih četiri u trenucima odluke, bila najbolja na terenu
101 pregleda 1 komentar(a)
Đurđina Jauković, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 23.11.2018. 20:10h

Prvi pripremni meč je pokazao da rukometašice Crne Gore mogu mnogo na Evropskom prvenstvu u Francuskoj - poslije svega dva dana treninga, „lavice” su otputovale u Švedsku i u Trolhetanu savladale domaćina sa 30:28.

Tim Pera Johansona je briljantno otvorio meč i konstantno povećavao prednost do 14:5 u 22. minutu, iako je Henrik Signel do tada već potrošio dva tajm-auta. Šveđanke su tek tada došle do daha i do velikog odmora dale sedam golova, pa su prišle na 16:12.

Crna Gora je u nastavku održavala razliku, a kada je Milena Raičević 15 minuta prije kraja pogodila za 25:19 činilo se da je sve gotovo. Selekcija „tri krune” je, međutim, odgovorila serijom 5:0 i prišla na minimalni minus. Tada je na scenu stupila Đurđina Jauković, koja je pogodila četiri puta zaredom za plus dva, da bi Jovanka Radičević svojim sedmim golom na dva minuta i 40 sekundi do kraja povisila na 30:27 i riješila sve dileme.

Isti rivali će igrati i u nedjelju u Geteborgu, što će biti posljednja provjera za Johansonovu ekipu pred početak Evropskog prvenstva u Francuskoj.

ŠVEDSKA - CRNA GORA 28:30 (12:16)

Trolhetan - „Olvhegsborg arena”. Gledalaca: 1.739. Sudije: Framstad i Pedersen (Švedska). Sedmerci: Švedska 4 (4), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Švedska 6, Crna Gora 10 minuta.

Švedska: Bundsen, Iden (11 odbrana), Ride, Melegord 1, Stremberg 4, Blom, Roberts 3, Sand 5, Lundstrem 1, Gustin 3, Lagerkvist 2, Gulden 1 (1), Blomstrand 3, Hagman 3 (3), Mesing, Jakobsen, Alm 1.

Crna Gora: Rajčić (sedam odbrana), Nenezić (pet odbrana), Radičević 7, Jauković 8 (2), Brnović, Klikovac 1, Ujkić, Premović, K. Bulatović 2, Pavićević, Ramusović 2, Mehmedović 5, Despotović, A. Bulatović, Raičević 5, Grbić.