Lovćen slavio protiv Heliosa, Sutjeska poražena u Sloveniji

136 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: KK Lovćen
Ažurirano: 07.11.2018. 21:13h

Pobjeda košarkaša Lovćena i poraz Sutjeske, bilans je crnogorskih timova u 7. kolu ABA2 lige.

Cetinjani su kod kuće savladali slovenački Helios 79:58 i uknjižili treći trijumf u regionalnom takmičenju.

U jednom trenutku je na semaforu stajalo 60:31 za Lovćen.

Miloš Popović je sa 24 poena i devet skokova bio najbolji u ekipi Miodraga Kadije.

„Zadovoljan sam večerašnjim izdanjem svojih igrača, posebno u pojedinim periodima igre. Igrali smo izuzetno dobro. Bilo je malo opuštanja, ali nije lako igrati ovakvu utakmicu gdje povedete sa puno razlike. Moram da čestitam momcima na sjajnom odnosu tokom svih 40 minuta, jer smo poslije četiri-pet utakmica odigrali napokon jednu bez stresa. Ovakav meč, siguran sam podići će samopouzdanje ekipe. Iskoristićemo naredne dane da se pripremimo za ekipu Zrinjskog", rekao je Miodrag Kadija, trener Lovćena.

Sutjeska je treći poraz u ligi doživjela u gostima protiv slovenačke Rogaške, sa 95:81, i prekinula niz od dvije pobjede.

Dobro su Nikišićani igrali u prvoj i na početku druge dionice, ali su kod rezultata 26:22 potpuno stali.

Domaćin je do odmora parcijalom 20:6 stekao dvocifrenu prednost (42:32), i u nastavku rutinski stigao do trijumfa.

Najveće vođstvo je domaćin imao u 26. minutu, kada je vodio 63:46.

Radosav Spasojević se sa 24 poena istakao u nikšićkom timu.

"Zaslužena pobjeda Rogaške. Dobro smo otvorili utakmicu i zadržali dogovor koji smo imali prije meča. U nastavku koncentracija je pala uglavnom u odbrani. To je danas kaznila ekipa Rogaške i zaslužena pobijedila", rekao je trener Sutjeske Zoran Glomazić.

U narednom kolu, Lovćen dočekuje Zrinjski, a Sutjeska gostuje Heliosu.

Lovćen - Helios 79:58 (20:13, 26:14, 15:20, 18:11)

Cetinje - Dvorana: SRC „Lovćen“. Gledalaca: 800. Sudije: Roglić (Hrvatska), Kruljac (Hrvatska), Lakićević (Crna Gora).

Lovćen: Pilčević 10 (1-1), A. Popović 12 (3-2), Vrbica 10 (2-2), Parača, Lopičić, Lelić 6 (2-1), Božović, M. Popović 24 (11-8), Đukanović 4 (4-4), Hajduković, Todorović 11 (4-4), Đoković 2.

Helios: Pašajlić 7 (2-2), Gajić, Klavžar 9 (2-1), Fon 5 (2-2), Bratec, Oman 5, Durnik 8, Močnik 8 (4-4), Jogan 3 (2-1), Besedič, Strel, Šalić 10.

Rogaška - Sutjeska 95:81 (17:19, 25:13, 31:26, 22:23)

Rogaška Slatina - Gradska dvorana. Gledalaca: 700. Sudije: Terlević (Hrvatska), Radulović (Crna Gora), Stapić (Hrvatska).

Rogaška: Kosić 8 (2-1), Dejvis 21 (5-5), Božak, Mijović 18, Čevizović, Šantelj 7 (4-3), Bilić 5, Pajić 8, Tomić 8 (1-0), Knežević 10 (2-2), Vašl 10 (2-1).

Sutjeska: Goranović 2, Pavlićević 19 (8-4), Vulević 1 (2-1), Knežević 2, Ćalić 10 (10-8), Vujović 5 (2-1), Raičković, Spasojević 24 (6-5), Vuković, Hadžibegović 7 (2-1), Lalović 11 (3-2).