Madrid u ruševinama: Lopetegi je bivši, Konte dolazi da zaustavi pad?

bejl, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.10.2018. 18:20h

Još jedan fudbalski zemljotres u Madridu, koji će se, po svemu sudeći, završiti promjenom trenera.

Real je u duelu sa Levanteom doživio još jedan šokantan poraz (1:2), drugi zaredom, treći u posljednja četiri kola, oboren je negativni rekord po broju minuta bez datog kola, tako da šanse da Đulen Lopetegi ostane na klupi Reala skoro i da ne postoje.

Antonio Konte je, navodno, već spakovao kofere i sprema se za put u Madrid.

Levante, bez povrijeđenog Nikole Vukčevića, najavio je iznenađenje u šestom minutu, golom Hosea Moralesa.

Sedam minuta kasnije, na intervenciju VAR tehnologije, dosuđen je penal za goste, koji je Rođer Marti pretvorio za 0:2.

Zvižduci su se prolamali Bernabeuom, TV kamere zumirale Florentina Peresa i nemoćnog Lopetegija.

Mediji su brojali minute bez gola, dok su se ređale šanse u šesnaestercu gostiju. Pogodak Asensija je poništio VAR, dva puta su igrači Reala pogađali okvir gola, golman Ojer branio sve...

Marselo je u 72. minutu smanjio, dao nadu za preokret, ali je ostalo 1:2...

Čeka se nastavak, očekuje se odlazak trenera u najkraćem mogućem roku.

Kiks Reala nije iskoristio Atletiko, koji je igrao samo 1:1 na gostovanju Viljarealu.

Ekipa Dijega Simonea tako ostaje na samo dvije pobjede na "Madrigalu" u posljednjih deset godina, uz oba trijumfa u eri "Ćola".

"Jorgandžije" je u vođstvo u 51. minutu doveo Filipe Luis, ali odbrana nije izdržala i Mario Gaspar je već u 65. poravnao rezultat, istovremeno postavio i konačni.

Atletiko tako trenutno zauzima treću poziciju sa 16 bodova...

Valensija i Leganes su igrali neriješeno 1:1.

Leganes je vodio od 63. minuta pogotkom Đerara Gumbaua iz penala, a bod Valensiji u 85. je donio Hoze Gaja.

Valensija je i dalje na jednoj pobjedi u španskom prvenstvu i 12. je na tabeli sa 10 bodova, dok je Leganes na 17. mjestu sa osam bodova.