Napoli u finišu izbjegao poraz, Milan poslije preokreta bolji od Sampdorije

Napolitanci remizirali sa Romom
75 pregleda 0 komentar(a)
Napoli - Roma, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.10.2018. 21:30h

Juventus je ponovo na sigurnih plus šest nakon što je Napoli uprkos dominaciji remizirao sa Romom u Napulju - 1:1.

Tim Karla Anćelotija je konstantno napadao, stvarao šanse, ali je "vučica" vodila sve do 90. minuta nakon što je Stefan El Šaravi pogodio već u 14. minutu.

Napolitancima je ovo prvi remi u sezoni (gubili su od Sampdorije i Juventusa) donio Dris Mertens u samom finišu kada je izgledalo da će Rimljani naći način da se odbrane...

Milan je pregrmio poraze od Intera i Betisa i pronašao način da se vrati pobjedama.

"Rosoneri" su na "San Siru" savladali Sampdoriju - bilo je 3:2, a trijumf su donijeli Patrik Kutrone, Gonsalo Iguain i Suso.

Milan je vodio, Đenovljani preokrenuli, da bi Suso u 62. minutu postavio konačan rezultat.

Trener Milana Đenaro Gatuzo je tako "preživio", jer su italijanski mediji su prije meča najavili da bi mogao da bude smijenjen u slučaju neuspjeha.

Napoli - Roma 1:1

Milan - Atalanta 3:2

Sasuolo - Bolonja 2:2

Kaljari - Kjevo 2:1

Đenova - Udineze 2:2

Spal - Frozinone 0:3