Maestralno 2. poluvrijeme za plus 11 protiv Angole

Blistala je Jovanka Radičević sa 12 golova iz isto toliko pokušaja

Jovanka Radičević na današnjoj utakmici, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.07.2021. 08:45h
Završeno
08:41h

Početak iz snova za rukometašice Crne Gore - fenomenalnom igrom u 2. poluvremenu „lavice” su savladale Angolu 33:22.

U prvih 30 minuta je šampion Afrike održavao priključak, ali je početak nastavka bio furiozan i nakon serije 9:1 se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Blistala je Jovanka Radičević sa 12 golova iz isto toliko pokušaja, pet je dala Itana Grbić, po četiri Majda Mehmedović i Tatjana Brnović, tri Dijana Mugoša...

Tim Bojane Popović u 2. kolu igra protiv domaćeg Japana, koji je jutros izgubio od Holandije 32:21.

Ako pobijede, Radičevićeva i drugarice će praktično osigurati četvrtfinale.

08:38h

Pogađa i Pletikosićeva za 32:21, a onda Radičevićeva radi ono što je za nju učinila Mehmedovićeva i ostavlja Mugoši praznu mrežu za 33:21.

08:34h

Finiš liči na prijateljsku utakmicu, jer je razlika ogromna. Anastasija Babović je dva puta promašila praznu mrežu, ali je odlično odbranila dva šuta i omogućila Đurđini Jauković da donese dvocifrenu prednost (29:19) u 55. minutu. Pogađa i Dijana Mugoša za 30:19 na asistenciju Matee Pletikosić, koja je dobila šansu u finišu.

08:30h

Sada i Ema Ramusović pogađa praznu mrežu, čime je povisila na 27:18. Treći tajm--aut za Angolu, ali biće uzaludan...

08:28h

Jovanka Radičević igra maestralno - 12 od 12!

08:26h

Majstorska asistencija Majde Mehmedović za deseti gol Jovanke Radičević - 24:16. Sada daje i jedanaesti, i to opet sa centra na praznu mrežu za 25:17.

Angolke su se raspucale, Fonseka svojim petim golom smanjuje na 25:18.

08:22h

Dva gola Dos Santoš za 23:16. U posljednjih nekoliko minuta na golu je Anastasija Babović.

08:21h

Golovi Fonseke i Brnovićeve - 23:14, 43. minut.

08:20h

Upisala se i Andrea Klikovac za 22:13, tj. čak 9:1 u 2. poluvremenu.

08:16h

Natalija Fonseka daje prvi gol za Angolu u 2. poluvremenu na isteku 38. minuta, čime prekida post svog tima dug devet i po minuta.

Mehmedović uzvraća sa dva pogotka za ogromnih osam razlike - 21:13.

08:16h

Jovanka Radičević je utrčala iza leđa uspavane odbrane Angole, dobila pravovremen pas Itane Grbić i dala deveti gol za 18:12.

Potom je sedmerac Jaukovićeve odbranila Souza, ali je Grbićeva povisila na 19:12 u 38. minutu.

08:11h

„Lavice” lete u 2. poluvremenu, sada pogađa i Tatjana Brnović sa 17:12 u 34. minutu. Selektor Angole uzima tajm-aut.

08:10h

Nova kontra, ovog puta Jovanke Radičević za 16:12. Sada se lakše diše.

08:09h

Prvi napad Crne Gore u nastavku je bio smušen, umalo je izgubljena lopta, ali je Đurđina Jauković svojim prvim golom vratila plus dva, a onda i Majda Mehmedović iz kontre prvi put donosi plus tri (15:12).

07:56h

Kraj 1. poluvremena, Crna Gora vodi 13:12. Četiri puta je tim Bojane Popović imao dva gola prednosti, ali nije uspio da se odvoji, jer je imao i nekoliko izgubljenih lopti.

U drugom dijelu poluvremena na gol je ušla krupna Almeida, koja je sa četiri odbrane spriječila „lavice” da steknu opipljiviju prednost.

Najbolja je Jovanka Radičević, koja je dala sedam golova iz isto toliko šuteva, po dva puta su se upisale Itana Grbić i Tatjana Brnović, a po jednom Majda Mehmedović i Dijana Mugoša.

Fale golovi Đurđine Jauković i Jelene Despotović...

07:48h

Loš period prekida Radičević svojim sedmim golom, trećim iz sedmerca. To je prvi gol za Crnu Gpru nakon šest minuta i 20 sekundi - 13:11. Venansio koristi napad sa igračicom više za 13:12.

07:46h

Nema gola Crne Gore pet minuta, problem stvaraju odbrana i krupna golmanka Almeida. Srećom, ni Angolke ne realizuju šanse.

07:42h

Gijalo je iz sedmerca smanjila na 12:11, ali Nenezićeva ne dozvoljava izjednačenje, jer brani zicer Kasomi. Tajm-aut za Crnu Goru.

07:41h

Nova sjajna asistencija Itane Grbić, ovog puta za Tatjanu Brnović, koja pogađa za 12:10, ali brzo dobija i isključenje.

07:38h

Kizelete je izjednačila na 10:10, Radičevićeva iz sedmerca vratila prednost svojim šestim golom iz isto toliko pokušaja. Prvi tajm-aut na utakmici uzima selektor Angole