Rubljov eliminisan, Cicipas igrao tri seta i prošao, Zverev lagano

6788 pregleda 0 komentar(a)

Peti nosilac na Olimpijskim igrama, Andrej Rubljov završio je učešće u Tokiju.

Rubljov je danas poražen od Keija Nišikorija 6:3, 6:4 nakon 77 minuta igre.

Nišikori je u prvom setu napravio dva brejka, u drugom jedan i izborio plasman u narednu rundu, gdje će igrati protiv Amerikanca, Markosa Girona.

Japanac je bio siguran na servisu, u drugom setu tri gema dobio sa nulom, pa je lako došao do pobjede.

Rubljov je bio u Đokovićevom dijelu žrijeba i Novakov projektovani protivnik u četvrtfinalu.

A plasman u naredno kolo obezbijedio je Stefanos Cicipas, koji je sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:3) savladao Njemca Filipa Kolšrajbera.

Cicipas je sigurno dobio prvi set, ali je Njemac u drugom uzvratio i izjednačio. Potom je na startu trećeg Kolšrajber poveo 2:0, ali nije izdržao - Cicipas se vratio u meč i spriječio iznenađenje.

Plasman u narednu rundu obezbijedio je Njemac, Aleksander Zverev, koji je sa 6:1, 6:3 bio bolji od Jen-Hsun Lua sa Tajvana.