Prve medalje za Hrvatsku: Matea Jelić osvojila zlato, Toni Kanaet bronzu u tekvondou

Toni Kanaet (25) je postao prvi muškarac, koji je osvojio olimpijsku medalju u tekvondou za Hrvatsku

3265 pregleda 0 komentar(a)
Jelić, Foto: Reuters

Trećeg takmičarskog dana do prvih medalja na Olimpijskim igrama u Tokiju stigla je i Hrvatska.

Hrvati su uzeli dva odličja, oba u tekvondou - Matea Jelić je osvojila zlatnu, a Toni Kanaet bronzanu medalju.

Kanaet
Kanaetfoto: Reuters

Jelić (23) je u finalu u kategoriji do 67 kilograma savladala britansku takmičarku Loren Vilijams sa 25-21.

Ovo je prva zlatna medalja za hrvatski tekvondo na Igrama u istoriji. Sandra Šarić i Martina Zubčić u Pekingu 2008. i Lucija Zaninović u Londonu 2012. su osvojile bronzanu medalju.

A bronzu je danas osvojio i Toni Kanaet (25) i postao prvi muškarac, koji je osvojio olimpijsku medalju u tekvondou za Hrvatsku.

Kanaet (25) je u kategoriji do 80 kilograma u borbi za bronzano odličje savladao Uzbekistanca, Nikitu Rafaloviča sa 24-18.