Debakl u 2. poluvremenu - Norveška za 21 minut dala 20 golova, „lavice” samo pobjeda protiv Južne Koreje ostavlja u igri

Rukometašice Crne Gore minut prije kraja poluvremena vodile 13:11, a onda potpuno nestale sa terena i dozvolile protivnicama da na početku 51. minuta povedu čak 31:18

55445 pregleda 298 reakcija 153 komentar(a)
Ažurirano: 29.07.2021. 12:45h
Završeno
10:37h

Završen je meč, Norveška je slavila 35:23. To je najubjedljiviji poraz rukometašica Crne Gore na velikim takmičenjima, i drugi dvocifreni.

Do sada su jedini doživjele u nebitnom meču protiv Francuske za 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Danskoj 2015. godine (34:23), kada su poslije poraza baš od Norveške u četvrtfinalu jedva čekale da se završi šampionat.

Teško je reći šta se desilo sa „lavicama” u 2. poluvremenu meča sa evropskim šampionkama.

U prvom dijelu igre su na krilima raspoložene Ljubice Nenezić vodile 8:5, a na minut do velikog odmora imale 13:11.

Norveška je do poluvremena izjednačila, a onda nakon povratka na teren radila šta je htjela, kažnjavala greške protivnica, koje su se samo nizale, i na startu 51. minuta došla do 31:18.

Dakle, za 21 minut serija 20:5! I Bojana Popović se na tajm-autu čudila izdanju svoje ekipe u 2. poluvremenu...

Sada više nema prava na grešku. Crna Gora u noći između petka i subote, u 4 sata nakon ponoći po našem vremenu, igra sa Korejom.

Najdominantnija azijska selekcija je danas savladala Japan 27:24, pa je Crnoj Gori potrebna pobjeda od bar tri razlike kako bi ostala u igri za četvrtfinale.

Minimalni ili trijumf sa dva gola prednosti doveo bi u opasnost da se stvori krug između Crne Gore, Japana i Južne Koreje, u kojem bi "lavice" imale najslabiju međusobnu razliku.

Ali, i takva pobjeda bi bila dobra, jer bi onda i bod protiv svjetskog prvaka Holandije u posljednjem kolu bio dovoljan za četvrtfinale...

Izmjena: 10:51h
10:34h

Do kraja je šest minuta, rezultat je 33:22. Crna Gora će doživjeti jedan od ubjedljivijih poraza na velikim takmičenjima, pa mora da dobije Južnu Koreju za dva dana da bi ostala u igri za četvrtfinale. I to bar četiri razlike, ako se stvori krug sa Japanom i Korejkama.

10:30h

Jovanka Radičević prekida post sa krila dug 121 minut, ali sve je uzalud...

10:29h

Košmar se nastavlja, Norveška leti na 13 razlike - 31:18 u 51. minutu.

10:24h

Na poluvremenu je bilo 13:13, sada je dvocifrena razlika (28:18), a tek je 48. minut. Popović traži novi tajm-aut.

10:20h

Izgleda da je poraz neminovan, jer Norveška ide na 25:18. Crna Gora ima čak 14 izgubljenih lopti, devet više od protivnica. To pravi razliku.

Bojana Popović je vratila u igru Itanu Grbić, bez koje su "lavice" vile smušene u napadu.

Solberg opet pogađa, sada sa igračicom više za 26:18.

10:18h

Jovanka Radičević koristi i treći sedmerac, ali uzvraćaju Rejstad i Jakobsen za rekordnih plus šest (24:18) u 42. minutu.

10:16h

Rejstad pogađa za 22:17 u 40. minutu.

10:15h

Marina Rajčić brani zicer Sani Solberg i ostavlja nadu, ali Tatjana Brnović ne koristi zicer, potom i Ema Ramusović gubi loptu.

10:13h

Nora Merk donosi Norveškoj rekordnih plus četiri (20:16) u 37. minutu.

Ljubica Nenezić je ustupila mjesto Marini Rajčić. Majda Mehmedović drugi put pogađa sa krila, ali Merk je iznudila i iskoristila sedmerac.

10:12h

Promašaj Jovanke Radičević sa krila, sa te pozicije je bez gola još od utakmice sa Angolom.

10:11h

Jauković je prekinula post, ali Solberg daje svoj treći gol u 2. poluvremenu za 19:16.

10:09h

Dvije kontre Norveške, golove Kari Bratset i Sane Solberg za 18:15 u 34. minutu.

Bojana Popović traži tajm-aut.

10:08h

Norveška na startu 2. poluvremena tri puta dolazi do minimalne prednosti.

09:51h

Nije priznat gol Majdi Mehmedović iz cepelina, Norvežanke na odmor odlaze poravnate (13:13).

09:48h

Ljubica broji do devet, Crna Gora vodi 13:11.

09:43h

Jovanka Radičević ne koristi prvi šut sa krila u napadu sa igračicom više, Heni Rejstad smanjuje na 11:10, ali Norvežanke dobijaju novo isključenje zbog pogrešne zamjene.

Nažalost, uzalud - Silje Solberg brani šut Jelene Despotović u napadu sa dvije igračice više.

Nenezićeva upisuje sedmu odbranu, a Majda Mehmedović je ishitreno pokušala da pogodi sa svoje polovine. Nije vidjela da se golmanka vratila.

Srećom, Radičević pogađa ikontre nakon osme odbrane i sjajne asistencije Nenezićeve.

09:41h

Tatjana Brnović daje majstorski gol u kontri sa igračicom manje - 11:9 )22. minut).

09:32h

Ljubica je sjajna na golu, Jelena Despotović ulazi i daje gol za 8:5. Torir Hergeirson traži tajm-aut u 16. minutu.

09:29h

Ljubica Nenezić upisuje već četvrtu odbranu, Tatjana Brnović je donijela prvo vođstvo (6:5)