Košarkašice Srbije vodile 10, pa izgubile 15 razlike od Španije

6560 pregleda 0 komentar(a)

Košarkašice Srbije poražene su danas od selekcije Španije sa 70:85, (20:19, 24:22, 14:18, 12:26), u meču drugog kola Grupe A, na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Bolja od ostalih u selekciji Srbije bila je Jelena Bruks sa 16 poena i četiri skoka, Ivon Anderson je postigla 13 poena uz osam skokova i četiri asistencije, dok su po 11 poena upisale Sonja Vasić i Tina Krajišnik.

U reprezentaciji Španije najefikasnija je bila Alba Torens sa 25 poena, Astu Ndur je dodala 20 poena uz devet skokova, a Maite Kasorla je postigla 17 poena.

Tokom prve četvrtine nijedna ekipa nije uspjela da dođe do osjetnije prednosti, a najvećih pet poena razlike imala je Španija (15:10).

Olimpijske igre

Srbija je do kraja četvrtine uspjela da povede, a zatim boljom igrom na početku druge četvrtine dođe i do prednosti od 31:21.

Do kraja poluvremena Španija je smanjila rezultat na 44:41, da bi u završnici trećeg djela uspjela da povede (59:58).

I u nastavku Španija je nastavila da povećava rezultat do maksimalnih 15 poena razlike.

Aktuelne prvakinje Evrope sada imaju skor od jedne pobjede i jednog poraza, dok je Španija prva u grupi sa dvije pobjede.

U posljednjem kolu grupne faze Srbija u nedjelju igra protiv Južne Koreje (14.00), a Španija igra protiv Kanade (3.00).

Kanada je jutros savladala Južnu Koreju 74:53.

Plasman u četvrtfinale osiguraće po dvije najbolje selekcije iz tri grupe, kao i dvije najbolje trećeplasirane selekcije.