Japanke će se za plasman u finale boriti sa Francuskinjama

9647 pregleda 646 reakcija 7 komentar(a)
Ažurirano: 04.08.2021. 17:01h

Košarkašice Srbije i Sjedinjenih Američkih Država igraće međusobno u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Srbija je u prvom četvrtfinalu nadigrala Kinu sa 77:70 (16:14, 19:19, 14:25, 28-12), dok su SAD bile uspješnije od Australije sa 79:55 (26:12, 22:15, 20:12, 11:16).

Srbija, evropski prvak, do pobjede protiv Kine stigla je odličnom igrom u posljednjih 10 minuta u kojima je zaostatak od devet poena pretvorila u pobjedu od sedam razlike.

Najbolje kod Srbije bile su Jelena Bruks sa 18 poena i Sonja Vasić koja je uz koševa upisala i 10 skokova.

Za reprezentaciju Srbije ovo su druge uzastopne Igre na kojima je stigla do polufinala, jer je prije pet godina u Rio de Žaneiru osvojila bronzu.

Amerikanke su, s druge strane, nastavile svoj put ka devetom uzastopnom olimpijskom zlatu. Već na poluvremenu su vodile 21 razlike (48:27), a prednost su uvećavale do plus 29 (68:39) na kraju treće četvrtine.

Susret SAD - Srbija na programu je u petak u 6.40 sati.

U polufinale idu i Francuska i domaćin Japan, koje se sastaju u petak od 13 sati.

Francuskinje su u četvrtfinalu bile bolje od Španije (67:64), dok su Japanke iznenadile Belgijanke i slavile rezultatom 86:85.