I u ženskom fudbalu postoje majstori: Megan Rapino pogodila iz kornera, pa voleja, Karli Lojd dokrajčila Australjiju

Fenomenalna Amerikanka, koja je 2019. proglašena za najbolju fudbalerku svijeta, dala je dva spektakularna gola u duelu za 3. mjesto protiv Australije. I Karli Lojd dala dva gola za pobjedu (4:3)

4934 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 05.08.2021. 13:00h

Treće mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojile su fudbalerke SAD pobjedom nad Australijom (4:3), a Megan Rapino se već u prvom dijelu 1. poluvremena pobrinula da se taj duel dugo pamti.

Fenomenalna Amerikanka, koja je 2019. proglašena za najbolju fudbalerku svijeta, dala je dva spektakularna gola protiv Australije.

Prvo je u 8. minutu pogodila direktno iz kornera...

..., a onda u 21. i sjajno iz voleja za novo vođstvo svog tima.

U međuvremenu je izjednačila bila Samanta Ker.

Pobjedu je potvrdila još jedna bivša dobitnica priznanja za najbolju igračicu svijeta, 39-godišnja Karli Lojd, koja je pogađala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i u 51. minutu.

Australija je samo ublažila poraz preko Kejtlin Furd u 54. i Emili Gilnik u 90. minutu.