Kristijano Ronaldo se digao iz nokdauna zbog kojeg je skrivio penal pa nokautirao Čehe

U sudaru sa golmanom u 14. minutu, Portugalcu slomljen nos, ali je u 82. asitsirao za konačnih 4:0

14527 pregleda 8 komentar(a)
Strast prema igri ajča od teške povrede i nokdauna, Foto: REUTERS

Kristijano Ronaldo je najbolji strijelac u istoriji reprezentacija a kapiten Portugala je sinoć pokazao i zašto je tako!

CR7 je zadivio svijet podatkom da je odigrao cijeli meč Lige nacija u pobjedi u Češkoj (4:0), pogotovo nakon strahovitog sudara sa golmanom domaćih Vaclikom, gdje je bilo vidno da mu je slomljen nos.

Zbog instiktivne potrebe da rukom zaštiti povredu, pogodila ga je lopta u ruku, ali Patrik Šik nije pogodio sa penala.

No, Ronaldo nije odustajao, uspjeli su ljekari selekcije da zaustave krvarenje a u 82. minutu je pokazao da je i šok od nokdauna iza njaga, ali i strah da ne pogorša povredu, upisao je asistenciju - glavom!

Portugal će za pobjedu u grupi i plasman u plej-of A divizije odlučivati u Bragi u utorak protiv Španije, a "selesau" je dovoljan i remi.