Banjaja pobijedio u Portugalu, Markesu slijedi kazna

4648 pregleda 0 komentar(a)

Vozač Dukatija Franćesko Banjaja zabilježio je danas pobjedu u prvoj trci nove sezone Moto GP šampionata u Portugalu.

Banjaja je zabilježio duplu pobjedu u Portugalu, nakon što je juče slavio i u sprint trci na stazi Algarve.

Na drugom mjestu je završio Maverik Vinjales iz Aprilje sa 0,687 sekundi zaostatka za Banjajom.

Treći kroz cilj je prošao Marko Becekija sa 2,726 sekunde zaostatka za pobjednikom.

Truku je obilježio incident u kom je Mark Markes u jednoj krivini kasno kočio i došao u kontakt sa Horheom Martinom i Oliveirom, a Oliveira je pao i završio na stazi.

Zbog ovog incidenta Markesu slijedi kazna za sljedeću trku.

Moto GP šampionat nastavlja se trkom za Veliku nagradu Argentine koja je na programu 2. aprila.