Amerikanci najbrži u štafeti 4x100, Sifar Hasan zlatna i na 1.500 metara

709 pregleda 0 komentar(a)
Sifar Hasan, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 06.10.2019. 00:01h

Amerikanci su osvojili zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi.

Štafeta u sastavu Kristijan Kolman, Džastin Getlin, Majkl Rodžers i Noa Lajls je trku završila za 37,10 sekundi.

Ovo je osma titula prvaka sveta za SAD u štafeti 4x100 metara, ali prva od 2007. godine.

Srebrna medalja pripala je braniocima titule, Velikoj Britaniji (37,36), dok je bronzu osvojila štafeta Japana (37,43).

Jamajka nije uspjela da se plasira u finale štafete 4x100 metara u muškoj konkurenciji, ali je dominirala u ženskoj.

Štafeta u sastavu Natalija Vajt, Šeli-En Frejzer-Prajs, Džonil Smit i Šerika Džekson ovojila je zlato rezultatom 41,44 sekunde.

Štafeta Velike Britanije osvojila je srebro (41,85), dok su Amerikanke stigle do bronze (42,10).

Holandska atletičarka Sifar Hasan osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara. Ona je trku završila za tri minita i 51,95 sekundi i tako osvojila svoje drugo zlato u Dohi pošto je bila najbolja i na 10.000 metara.

Ovo je prvi put u istoriji da je jedna atletičarka osvojila zlatne medalje u tim disciplinama na šampionatima svijeta.

Hasan je samo dvije sekunde dijelilo od svjetskog rekorda koji je 2015. godine postavila Genzebe Dibaba.

Srebrnu medalju osvojila je šampionka svijeta iz 2017. godine, Kenijka Fejt Kipjegon (3:54,22), dok je bronza pripala Etiopljanki Gudaf Cegaj (3:54,38).

Kenijska atletičarka Helen Obiri odbranila je zlato u trci na 5.000 metara.

Ona je stazu pretrčala za 14 minuta i 26,72 sekunde što je novi rekord svjetskih prvenstava.

Njena sunarodnica Margaret Čelimo Kipkemboj, dok je brozna otišla u ruke Njemici Konstanci Klosterhalfen.

Atletičarka iz Venecuele Julimar Rohas osvojila je zlatnu medalju u troskoku rezultatom 15,37 metara.

Jamajčanka Šanijeka Rikets osvojila je srebro, a Katerine Ibarguen iz Kolumbije bronzu.