Bošković zlatni u Samoboru

408 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Bošković

Junior podgoričkog Omladinca, Bojan Bošković osvojio je zlatnu medalju na međunarodnom karate turniru Gran pri Kroacija u Samoboru.

On je u finalnom meču u kategoriji do 68 kilograma pobijedio Slovenca Tomaža Hudalesa 9:0.

Do finala došao je poslije četiri pobjede.

U istoj konkurenciji u prvom kolu eliminisani su njegovi klupski drugovi, Andrija Fatić (do 76) i Milena Jovanović (+59).

Kadetkinja Milica Jeknić, koja se takmičila u konkurenciji juniorki do 53 kilograma, izgubila je meč za medalju diskvalifikacijom na četvrtu kaznu kod rezultata 1:1.

Borbu za medalju izgubio je i mlađi senior Ilija Radonjić u kategoriji do 84 kilograma.

Mlađa seniorka nikšićkog Folusa, Sara Radenković poražena je u prvom kolu kategorije do 55, dok je juniorka Sara Bojović (do 59) zaustavljena u četvrtfinaklu od bronzane Kavaljaro.