Budva opet silna protiv Budućnosti

294 pregleda 0 komentar(a)
Sa večerašnje utakmice u Budvi
Ažurirano: 02.02.2019. 22:18h

Odbojkaši Budve su potvrdili primat u dosadašnjem toku prvenstva - juče su pred svojim navijačima, u lijepom ambijentu pred oko 800 gledalaca, i drugi put su savladali Budućnost Capital Plazu, ponovo sa 3:1 (25:18, 24:26, 25:16, 25:11).

Budvani su, tako, stigli i do šeste pobjede u isto toliko mečeva, dok je Budućnost upisala drugi poraz.

Jedino je drugi set opravdao epitet derbija, jer je bio neizvjestan od početka do kraja, a pripao je gostima. Preostala tri seta su izabranici Vladimira Vasovića lako riješili u svoju korist i zasluženo slavili.

U prvom setu je izjednačeno bilo do 13:13, nakon čega su Budvani serijom 6:0 poveli 19:13 i prelomili set. U drugom setu je Budućnost uzvratila, nakon što je preokrenula na 9:8 vodila je do finiša seta, i sa 18:14, a na 23:21 nije realizovala kontru za 24:21, što je Budva iskoristila da prva stigne do set lopte na 24:23. Ipak, ekipa Balše Radulovića je sa tri poena u nizu uspjela da poravna rezultat.

Od trećeg seta, međutim, više dileme nije bilo. Budućnost je, istina, otvorila treći set vođstvom od 2:0, ali su Budvani prelomili set na 18:12. U četvrtom je Budva, maltene, ponozila goste, povela je na startu 10:0, vodila i 15:1, a Budućnost je do kraja seta jedva prešla 10 poena...

U drugom meču 8. kola, Jedinstvo sjutra (17) dočekuje Volej star.