53 pregleda 0 komentar(a)
Kjetil Jansrud
Ažurirano: 09.02.2019. 16:44h

Norveški skijaš Kjetil Jansrud novi je svjetski šampion u spustu, pošto je pobijedio u današnjoj trci u švedskom Oreu.

Do prve titule prvaka svijeta došao je u vremenu od minut, 19 sekundi i 98 stotinki.

U karijeri ima i dvije srebrne medalje u kombinaciji, u Biver Kriku 2015. i dvije godine kasnije u superveleslalomu u Sent Moricu.

Njegov sunarodnik, Aksel Lund Svindal, u svojoj posljednjoj trci u karijeri, zauzeo je drugo mjesto i došao do srebrnog odličja, a za pobjednikom je zaostajao samo dvije stotinke.

Treće mjesto i bronzanu medalju zauzeo je Austrijanac Vinsent Krihmajer sa 33 stotinke zaostatka.

Na četvrtom mjestu našao se Švajcarac Beat Fojc, dok je na petom Austrijanac Matijas Majer.

Takmičenje na Svjetskom prvenstvu u Oreu biće nastavljeno sjutra spustom skijašica.